Viaplay vervangt topman Nederlandse tak
STOCKHOLM (ANP) - Viaplay, het Zweedse streamingplatform dat onder andere de Formule 1-uitzendingen in Nederland verzorgt, vervangt de topman van zijn Nederlandse tak. Roger Lodewick verlaat Viaplay per direct om nieuwe uitdagingen aan te gaan. Hij wordt met ingang van het nieuwe jaar opgevolgd door William Linders. Hij rapporteert dan rechtstreeks aan concernbaas Jørgen Madsen Lindemann.
Volgens Viaplay heeft Linders ruim 25 jaar ervaring in de digitale media- en entertainmentindustrie in Europa. Bij VodafoneZiggo was hij eerder verantwoordelijk voor de introductie van MyPrime, Horizon Go en Ziggo Sport. Hij werkte ook bij Fox Mobile en Endemol Shine. Recentelijk was Linders directeur en partner van OD Media, een bedrijf op het gebied van digitale contentdistributieplatforms en bekend van samenwerkingen met Netflix, Amazon Prime en Apple.
Vertrekkend Nederland-directeur Lodewick reageerde via LinkedIn op zijn vertrek: "In de afgelopen 10 maanden heb ik het genoegen gehad om het geweldige team bij Viaplay Nederland te leiden en de lokale organisatie op te bouwen. Oorspronkelijk was het plan om deze zomer met mijn gezin naar Nederland te verhuizen, zodat we daar samen konden wonen en werken", schreef hij.
Kapitaalinjectie
"Om persoonlijke redenen konden we de verhuizing deze zomer echter niet realiseren, wat leidde tot de verre van ideale routine van wekelijkse vluchten tussen Zwitserland en Nederland. Na overleg met Viaplay hebben we de beste oplossing gevonden voor Viaplay's verdere groei in Nederland, wat betekent dat ik zal aftreden."
Eerder dit jaar werd Viaplay nog van een mogelijke ondergang gered met een kapitaalinjectie. Daardoor bleven aandeelhouders zitten met aandelen die vrijwel niets meer waard waren, maar konden er tegelijk schulden worden weggestreept en stroomde er weer nieuw geld naar het bedrijf. De onderneming maakte vorig jaar al bekend zich terug te trekken uit veel andere landen dan Nederland en flink te gaan reorganiseren. De toen pas aangetreden topman Lindemann zei zich zorgen te maken over de kosten voor veel programma's.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden