Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viaplay vervangt topman Nederlandse tak

Viaplay vervangt topman Nederlandse tak

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay, het Zweedse streamingplatform dat onder andere de Formule 1-uitzendingen in Nederland verzorgt, vervangt de topman van zijn Nederlandse tak. Roger Lodewick verlaat Viaplay per direct om nieuwe uitdagingen aan te gaan. Hij wordt met ingang van het nieuwe jaar opgevolgd door William Linders. Hij rapporteert dan rechtstreeks aan concernbaas Jørgen Madsen Lindemann.

Volgens Viaplay heeft Linders ruim 25 jaar ervaring in de digitale media- en entertainmentindustrie in Europa. Bij VodafoneZiggo was hij eerder verantwoordelijk voor de introductie van MyPrime, Horizon Go en Ziggo Sport. Hij werkte ook bij Fox Mobile en Endemol Shine. Recentelijk was Linders directeur en partner van OD Media, een bedrijf op het gebied van digitale contentdistributieplatforms en bekend van samenwerkingen met Netflix, Amazon Prime en Apple.

Vertrekkend Nederland-directeur Lodewick reageerde via LinkedIn op zijn vertrek: "In de afgelopen 10 maanden heb ik het genoegen gehad om het geweldige team bij Viaplay Nederland te leiden en de lokale organisatie op te bouwen. Oorspronkelijk was het plan om deze zomer met mijn gezin naar Nederland te verhuizen, zodat we daar samen konden wonen en werken", schreef hij.

Kapitaalinjectie

"Om persoonlijke redenen konden we de verhuizing deze zomer echter niet realiseren, wat leidde tot de verre van ideale routine van wekelijkse vluchten tussen Zwitserland en Nederland. Na overleg met Viaplay hebben we de beste oplossing gevonden voor Viaplay's verdere groei in Nederland, wat betekent dat ik zal aftreden."

Eerder dit jaar werd Viaplay nog van een mogelijke ondergang gered met een kapitaalinjectie. Daardoor bleven aandeelhouders zitten met aandelen die vrijwel niets meer waard waren, maar konden er tegelijk schulden worden weggestreept en stroomde er weer nieuw geld naar het bedrijf. De onderneming maakte vorig jaar al bekend zich terug te trekken uit veel andere landen dan Nederland en flink te gaan reorganiseren. De toen pas aangetreden topman Lindemann zei zich zorgen te maken over de kosten voor veel programma's.

Meer uit Financieel

JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

3 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

11 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

12 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

14 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

14 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

16 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

16 uur geleden