Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viaplay vervangt topman Nederlandse tak

Viaplay vervangt topman Nederlandse tak

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay, het Zweedse streamingplatform dat onder andere de Formule 1-uitzendingen in Nederland verzorgt, vervangt de topman van zijn Nederlandse tak. Roger Lodewick verlaat Viaplay per direct om nieuwe uitdagingen aan te gaan. Hij wordt met ingang van het nieuwe jaar opgevolgd door William Linders. Hij rapporteert dan rechtstreeks aan concernbaas Jørgen Madsen Lindemann.

Volgens Viaplay heeft Linders ruim 25 jaar ervaring in de digitale media- en entertainmentindustrie in Europa. Bij VodafoneZiggo was hij eerder verantwoordelijk voor de introductie van MyPrime, Horizon Go en Ziggo Sport. Hij werkte ook bij Fox Mobile en Endemol Shine. Recentelijk was Linders directeur en partner van OD Media, een bedrijf op het gebied van digitale contentdistributieplatforms en bekend van samenwerkingen met Netflix, Amazon Prime en Apple.

Vertrekkend Nederland-directeur Lodewick reageerde via LinkedIn op zijn vertrek: "In de afgelopen 10 maanden heb ik het genoegen gehad om het geweldige team bij Viaplay Nederland te leiden en de lokale organisatie op te bouwen. Oorspronkelijk was het plan om deze zomer met mijn gezin naar Nederland te verhuizen, zodat we daar samen konden wonen en werken", schreef hij.

Kapitaalinjectie

"Om persoonlijke redenen konden we de verhuizing deze zomer echter niet realiseren, wat leidde tot de verre van ideale routine van wekelijkse vluchten tussen Zwitserland en Nederland. Na overleg met Viaplay hebben we de beste oplossing gevonden voor Viaplay's verdere groei in Nederland, wat betekent dat ik zal aftreden."

Eerder dit jaar werd Viaplay nog van een mogelijke ondergang gered met een kapitaalinjectie. Daardoor bleven aandeelhouders zitten met aandelen die vrijwel niets meer waard waren, maar konden er tegelijk schulden worden weggestreept en stroomde er weer nieuw geld naar het bedrijf. De onderneming maakte vorig jaar al bekend zich terug te trekken uit veel andere landen dan Nederland en flink te gaan reorganiseren. De toen pas aangetreden topman Lindemann zei zich zorgen te maken over de kosten voor veel programma's.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger op drukke beursdag met veel bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.

1 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.

1 uur geleden
Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

1 uur geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

1 uur geleden
Moederbedrijf Albert Heijn ziet omzet dalen door zwakke dollar

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.

2 uur geleden
Ahold Delhaize wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot topman

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.

2 uur geleden
Klanten dsm-firmenich vervroegen bestellingen door Iranoorlog

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.

2 uur geleden