Viaplay vervangt topman Nederlandse tak
STOCKHOLM (ANP) - Viaplay, het Zweedse streamingplatform dat onder andere de Formule 1-uitzendingen in Nederland verzorgt, vervangt de topman van zijn Nederlandse tak. Roger Lodewick verlaat Viaplay per direct om nieuwe uitdagingen aan te gaan. Hij wordt met ingang van het nieuwe jaar opgevolgd door William Linders. Hij rapporteert dan rechtstreeks aan concernbaas Jørgen Madsen Lindemann.
Volgens Viaplay heeft Linders ruim 25 jaar ervaring in de digitale media- en entertainmentindustrie in Europa. Bij VodafoneZiggo was hij eerder verantwoordelijk voor de introductie van MyPrime, Horizon Go en Ziggo Sport. Hij werkte ook bij Fox Mobile en Endemol Shine. Recentelijk was Linders directeur en partner van OD Media, een bedrijf op het gebied van digitale contentdistributieplatforms en bekend van samenwerkingen met Netflix, Amazon Prime en Apple.
Vertrekkend Nederland-directeur Lodewick reageerde via LinkedIn op zijn vertrek: "In de afgelopen 10 maanden heb ik het genoegen gehad om het geweldige team bij Viaplay Nederland te leiden en de lokale organisatie op te bouwen. Oorspronkelijk was het plan om deze zomer met mijn gezin naar Nederland te verhuizen, zodat we daar samen konden wonen en werken", schreef hij.
Kapitaalinjectie
"Om persoonlijke redenen konden we de verhuizing deze zomer echter niet realiseren, wat leidde tot de verre van ideale routine van wekelijkse vluchten tussen Zwitserland en Nederland. Na overleg met Viaplay hebben we de beste oplossing gevonden voor Viaplay's verdere groei in Nederland, wat betekent dat ik zal aftreden."
Eerder dit jaar werd Viaplay nog van een mogelijke ondergang gered met een kapitaalinjectie. Daardoor bleven aandeelhouders zitten met aandelen die vrijwel niets meer waard waren, maar konden er tegelijk schulden worden weggestreept en stroomde er weer nieuw geld naar het bedrijf. De onderneming maakte vorig jaar al bekend zich terug te trekken uit veel andere landen dan Nederland en flink te gaan reorganiseren. De toen pas aangetreden topman Lindemann zei zich zorgen te maken over de kosten voor veel programma's.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.
13 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/RTR) - Netflix heeft zijn bod op de film- en tv-studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery omgezet in een volledig contant bod. In plaats van deels aandelen is de streamingdienst nu bereid de volle bijna 83 miljard dollar aan cash neer te tellen voor de overname. Daarmee probeert Netflix zijn bod interessanter te maken voor beleggers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.
2 uur geledenRIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.
2 uur geleden