Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ViacomCBS en Discovery verliezen ruim kwart aan beurswaarde

ViacomCBS en Discovery verliezen ruim kwart aan beurswaarde

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijven ViacomCBS en Discovery zijn vrijdag fors omlaaggegaan op de aandelenbeurzen in New York. Beide concerns verloren ruim een kwart aan beurswaarde. Beleggers zijn erg sceptisch geworden over de langetermijnvooruitzichten voor de bedrijven te midden van de stevige concurrentie in het Amerikaanse medialandschap. De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street gingen daarentegen met een aanzienlijke winst het weekend in.

De aandelen van ViacomCBS verloren eerder deze week ook al aan waarde, nadat het bedrijf had aangekondigd voor 3 miljard dollar aan nieuwe aandelen te zullen uitgeven. Inmiddels hebben ViacomCBS en Discovery allebei ook een adviesverlaging gekregen van deskundigen bij Wells Fargo.

Bij de fikse koersreactie speelt volgens analisten ook nog wat anders mee. Investeerders zouden rond de bedrijven meer op hun hoede zijn door de recente beursgekte van kleine beleggers die zich na overleg op internetplatforms op bepaalde aandelen stortten. Door die acties werd GameStop opeens wereldnieuws. De gameswinkelketen verloor vrijdag ongeveer 1,5 procent. Het bedrijf kwam eerder met teleurstellende resultaten en zei toen te overwegen meer aandelen uit te geven, om te profiteren van de eerder hard opgelopen koers.

Tesla

Beleggers reageerden op de laatste handelsdag van de week verder vooral op beloftes die president Joe Biden donderdag deed. Biden verhoogde onder meer het beoogde doel van de vaccinatiecampagne tegen corona. Daarnaast stelde de Federal Reserve banken vrij van dividendbeperkingen vanwege de coronacrisis. De Dow-Jonesindex sloot 1,4 procent hoger op 33.072,88 punten. De S&P 500 steeg 1,7 procent tot 3974,54 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,2 procent tot 13.138,73 punten.

Autofabrikant Tesla ging dik 3 procent omlaag. De maker van elektrische auto's heeft meerdere keren de rechten van zijn werknemers geschonden, aldus de National Labor Relations Board, die er in de Verenigde Staten op toeziet dat werknemers kunnen opkomen voor hun arbeidersrechten.Tesla ging in de fout door een werknemer te ontslaan die zich ook actief inzette voor een vakbond. Daarnaast zou een opmerking van topman Elon Musk op Twitter over de gevolgen van werknemers als ze zich bij een vakbond aansluiten neerkomen op een dreigement.

WeWork

De aandacht ging ook uit naar de verhuurder van kantoorruimten WeWork. Dat bedrijf gaat via de achterdeur naar de beurs. WeWork fuseert met BowX Acquisition tot een zogeheten spac (special purpose acquisition company). Dat is een lege beurshuls die als doel heeft om in een bedrijf te investeren. BowX won meer dan 20 procent.

De euro was 1,1797 dollar waard, net als bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd, gestuwd door de inmiddels dagenlange blokkade van het Suezkanaal, 3,9 procent duurder op 60,84 dollar. Brentolie klom 4,1 procent in prijs tot 64,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

24 minuten geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

46 minuten geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

2 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

2 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

5 uur geleden