Veurink: ooit wil ik bondscoach in vrouwenvoetbal zijn
ZEIST (ANP) - Bij afwezigheid van bondscoach Sarina Wiegman is Arjan Veurink ook dinsdag in de afsluitende EK-kwalificatiewedstrijd tegen Kosovo de eindverantwoordelijke bij de Nederlandse voetbalsters. De assistent van Wiegman heeft op tijdelijke basis de rol die hij ambieert. "Ik werk al lang in het vrouwenvoetbal, eerst bij FC Twente en de afgelopen jaren bij Oranje. Op het moment dat ik ooit, met de nadruk op 'ooit', bondscoach kan zijn in het vrouwenvoetbal, dan is voor mij de cirkel wel rond", aldus Veurink.
De 34-jarige trainer uit Ommen fungeerde vrijdag in de verloren oefeninterland tegen de Verenigde Staten (0-2) als hoofdcoach, omdat Wiegman op de dag van de wedstrijd vanwege familieomstandigheden afhaakte. "Dat was best een heftig moment", zegt Veurink. "Maar alles ging daarna wel 'gewoon' door. Dat is een groot compliment aan Sarina, voor hoe ze haar staf managet en hoe we met elkaar functioneren."
Wiegman neemt na de Olympische Spelen van Tokio afscheid van Oranje en gaat dan in Engeland aan de slag. Dat betekent dat de KNVB een vacature heeft. Veurink, die begin dit jaar zijn contract bij de KNVB verlengde tot de zomer van 2023 waarin weer een WK wordt gehouden, wil zich echter niet openlijk opwerpen als kandidaat. "Dit is niet het moment om daar iets over te zeggen. De omstandigheden zijn triest, het gaat nu niet om mij. Ik snap dat het vragen oproept, zeker omdat er een vacature is. Maar het gaat nu om het team, om de wedstrijd tegen Kosovo."
Veurink heeft met de leiding van de KNVB wel gesproken over de opvolging van Wiegman, net als de spelersraad van Oranje. Verdedigster Stefanie van der Gragt denkt dat er begin volgend jaar duidelijkheid komt. "Onze spelersraad praat mee, maar uiteindelijk beslist de KNVB", zegt Van der Gragt. "We hebben een goede samenwerking met de directeuren Jan Dirk van der Zee en Nico-Jan Hoogma, zij weten wel wie bij ons past. Wij hadden geen inspraak toen Sarina werd aangesteld en dat ging toch ook best goed. Ik denk niet dat het lang duurt tot we horen wie het wordt."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
6 uur geleden