Veurink: ooit wil ik bondscoach in vrouwenvoetbal zijn
ZEIST (ANP) - Bij afwezigheid van bondscoach Sarina Wiegman is Arjan Veurink ook dinsdag in de afsluitende EK-kwalificatiewedstrijd tegen Kosovo de eindverantwoordelijke bij de Nederlandse voetbalsters. De assistent van Wiegman heeft op tijdelijke basis de rol die hij ambieert. "Ik werk al lang in het vrouwenvoetbal, eerst bij FC Twente en de afgelopen jaren bij Oranje. Op het moment dat ik ooit, met de nadruk op 'ooit', bondscoach kan zijn in het vrouwenvoetbal, dan is voor mij de cirkel wel rond", aldus Veurink.
De 34-jarige trainer uit Ommen fungeerde vrijdag in de verloren oefeninterland tegen de Verenigde Staten (0-2) als hoofdcoach, omdat Wiegman op de dag van de wedstrijd vanwege familieomstandigheden afhaakte. "Dat was best een heftig moment", zegt Veurink. "Maar alles ging daarna wel 'gewoon' door. Dat is een groot compliment aan Sarina, voor hoe ze haar staf managet en hoe we met elkaar functioneren."
Wiegman neemt na de Olympische Spelen van Tokio afscheid van Oranje en gaat dan in Engeland aan de slag. Dat betekent dat de KNVB een vacature heeft. Veurink, die begin dit jaar zijn contract bij de KNVB verlengde tot de zomer van 2023 waarin weer een WK wordt gehouden, wil zich echter niet openlijk opwerpen als kandidaat. "Dit is niet het moment om daar iets over te zeggen. De omstandigheden zijn triest, het gaat nu niet om mij. Ik snap dat het vragen oproept, zeker omdat er een vacature is. Maar het gaat nu om het team, om de wedstrijd tegen Kosovo."
Veurink heeft met de leiding van de KNVB wel gesproken over de opvolging van Wiegman, net als de spelersraad van Oranje. Verdedigster Stefanie van der Gragt denkt dat er begin volgend jaar duidelijkheid komt. "Onze spelersraad praat mee, maar uiteindelijk beslist de KNVB", zegt Van der Gragt. "We hebben een goede samenwerking met de directeuren Jan Dirk van der Zee en Nico-Jan Hoogma, zij weten wel wie bij ons past. Wij hadden geen inspraak toen Sarina werd aangesteld en dat ging toch ook best goed. Ik denk niet dat het lang duurt tot we horen wie het wordt."
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
43 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
15 uur geleden