Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veurink: ooit wil ik bondscoach in vrouwenvoetbal zijn

Veurink: ooit wil ik bondscoach in vrouwenvoetbal zijn

ZEIST (ANP) - Bij afwezigheid van bondscoach Sarina Wiegman is Arjan Veurink ook dinsdag in de afsluitende EK-kwalificatiewedstrijd tegen Kosovo de eindverantwoordelijke bij de Nederlandse voetbalsters. De assistent van Wiegman heeft op tijdelijke basis de rol die hij ambieert. "Ik werk al lang in het vrouwenvoetbal, eerst bij FC Twente en de afgelopen jaren bij Oranje. Op het moment dat ik ooit, met de nadruk op 'ooit', bondscoach kan zijn in het vrouwenvoetbal, dan is voor mij de cirkel wel rond", aldus Veurink.

De 34-jarige trainer uit Ommen fungeerde vrijdag in de verloren oefeninterland tegen de Verenigde Staten (0-2) als hoofdcoach, omdat Wiegman op de dag van de wedstrijd vanwege familieomstandigheden afhaakte. "Dat was best een heftig moment", zegt Veurink. "Maar alles ging daarna wel 'gewoon' door. Dat is een groot compliment aan Sarina, voor hoe ze haar staf managet en hoe we met elkaar functioneren."

Wiegman neemt na de Olympische Spelen van Tokio afscheid van Oranje en gaat dan in Engeland aan de slag. Dat betekent dat de KNVB een vacature heeft. Veurink, die begin dit jaar zijn contract bij de KNVB verlengde tot de zomer van 2023 waarin weer een WK wordt gehouden, wil zich echter niet openlijk opwerpen als kandidaat. "Dit is niet het moment om daar iets over te zeggen. De omstandigheden zijn triest, het gaat nu niet om mij. Ik snap dat het vragen oproept, zeker omdat er een vacature is. Maar het gaat nu om het team, om de wedstrijd tegen Kosovo."

Veurink heeft met de leiding van de KNVB wel gesproken over de opvolging van Wiegman, net als de spelersraad van Oranje. Verdedigster Stefanie van der Gragt denkt dat er begin volgend jaar duidelijkheid komt. "Onze spelersraad praat mee, maar uiteindelijk beslist de KNVB", zegt Van der Gragt. "We hebben een goede samenwerking met de directeuren Jan Dirk van der Zee en Nico-Jan Hoogma, zij weten wel wie bij ons past. Wij hadden geen inspraak toen Sarina werd aangesteld en dat ging toch ook best goed. Ik denk niet dat het lang duurt tot we horen wie het wordt."

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

44 minuten geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

3 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

3 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

4 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

9 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

12 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

12 uur geleden