Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vettel roemt Verstappen om unieke serie zeges in Formule 1

Vettel roemt Verstappen om unieke serie zeges in Formule 1

MÜNCHEN (ANP) - Voormalig Formule 1-coureur Sebastian Vettel heeft niets dan lof voor Max Verstappen. De Nederlander van Red Bull ontnam dit jaar de Duitser zijn record van negen opeenvolgende grandprixzeges. "Het is bewonderenswaardig", zei Vettel tegen het Duitse persbureau DPA. Verstappen bracht de teller anderhalve week geleden al op tien op een rij en gaat komende weekeinde in Singapore voor nummer elf.

"Max bevindt zich nu in de situatie waarin hij de dingen kan controleren en die controle tot in de perfectie kan uitvoeren", zei Vettel. "Ik heb de races dit jaar gevolgd en ik vind het knap wat hij doet," vertelde viervoudig wereldkampioen Vettel. "Ik weet uit eigen ervaring hoe moeilijk het is om een serie als deze neer te zetten."

Verstappen en zijn team domineren dit seizoen. De Nederlander won twaalf van de veertien verreden grands prix, zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez was de beste in de andere twee.

Terugverlangen

"Het talent van Max was al vroeg duidelijk", herinnert Vettel zich. "Zijn tijd in de karts was al extreem succesvol. Hij paste zich ook heel snel aan na de overstap naar de Formule 1. Terwijl hij pas 17 jaar was. Als je kinderen hebt, leer je wat meer over je eigen jeugd en wat daar gebeurt. Het is heel normaal om op die leeftijd fouten te maken, dingen uit te proberen en misschien zelfs dingen verkeerd in te schatten. Maar wat Max onderscheidt, is dat hij heel snel leerde."

Vettel denkt nog wel eens aan zijn serie van negen overwinningen, ook voor Red Bull in 2013 toen hij voor de vierde keer wereldkampioen werd. "Mensen zeggen graag: als het goed gaat, gaat het goed. Je hebt het zelf niet eens zo door. Maar op momenten dat het niet zo goed gaat, verlang je er vaak naar terug en probeer je er weer te komen."

Meer uit Sport

Hondema verbetert Nederlands record verspringen van Schippers

KORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.

5 uur geleden
Tennisster Anisimova zegt sorry voor mislukte finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.

6 uur geleden
Titel Wimbledon voelde altijd ver weg voor winnares Swiatek

LONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.

7 uur geleden
Tennisster Swiatek gunt Anisimova geen game in finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.

7 uur geleden
Van der Poel heeft vertrouwen in sprinterskwaliteiten Groves

LAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.

7 uur geleden
Milan trots op eerste Italiaanse zege in Tour sinds 2019

LAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.

7 uur geleden
Italiaan Milan sprint naar zege in achtste etappe Tour de France

LAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft na een massasprint de achtste etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. Na een saaie rit over 171 kilometer over een grotendeels vlak parcours was de Italiaan van Lidl-Trek de snelste in de straten van Laval.

8 uur geleden