Vettel hoopt zoon Schumacher snel te verwelkomen in Formule 1
NÜRBURG (ANP) - De Duitse Formule 1-coureur Sebastian Vettel hoopt de zoon van Michael Schumacher, Mick, snel te kunnen verwelkomen in de Formule 1. De 21-jarige Mick Schumacher maakt vrijdag zijn debuut tijdens de eerste vrije training voorafgaand aan de Grote Prijs van de Eifel.
"Hij verdient een kans dit weekend en hopelijk zien we hem dit jaar nog vaker dan alleen deze vrijdag. En ik hoop dat hij voor volgend jaar een zitje weet te bemachtigen", zei de viervoudig kampioen, die onder contract staat bij Ferrari.
"Het is duidelijk dat hij een geweldig seizoen heeft als koploper van het Formule 2-kampioenschap. Ik hoop dat hij daarvoor beloond wordt."
Geweldige jongen
De 33-jarige Vettel omschreef zijn twaalf jaar jongere landgenoot als "een geweldige jongen". "Ik vind hem echt leuk en ik weet zeker dat hij een mooie toekomst tegemoet gaat. Dus dit is waarschijnlijk slechts een soort aftrap voor hem."
Alfa Romeo maakte begin vorige week bekend dat Schumacher in de eerste vrije training het plekje overneemt van de Italiaan Antonio Giovinazzi.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
7 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
10 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
12 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
12 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
18 uur geleden