Veteranenorganisatie: militair tenue hoort niet op coronaprotest
DEN HAAG (ANP) - Militaire uniformen horen niet thuis op een coronademonstratie. Dat zegt belangenorganisatie het Veteranen Platform na de verboden demonstratie tegen de coronamaatregelen op het Museumplein in Amsterdam zondag, waaraan mensen in militaire kleding meededen.
Volgens Hans van Griensven, voorzitter van het platform, zijn er wel degelijk echte veteranen en oud-militairen betrokken bij de demonstraties. Ze zijn onderdeel van de groep 'In het gelid voor vrijheid' en willen een buffer vormen tussen de politie en demonstranten om escalatie van geweld te voorkomen, aldus Van Griensven. "Wij keuren dat optreden niet goed. Niet alleen omdat het strafbaar is om in militaire uitdossing te verschijnen op zo'n demonstratie, maar ook omdat het op deze manier suggereert dat zij dit doen namens alle veteranen."
Het Nederlands Veteraneninstituut, dat zich inzet voor de verbetering van zorg voor veteranen, zegt het "heel vervelend" te vinden als mensen zich voordoen als veteranen tijdens een demonstratie tegen de coronamatregelen. "Iedereen mag demonstreren en zijn standpunt uiten, maar dat staat altijd los van je militaire verleden."
Zondagavond na het protest op het Museumplein verzamelde een groep van zo'n dertig demonstranten zich bij een cellencomplex in Amsterdam om te pleiten voor de vrijlating van verdachten die eerder op de dag waren aangehouden. De groep bestond volgens de politie uit een groot aantal "zelfbenoemde veteranen". Ook werd er eerder op de dag een (vermeende) veteraan aangehouden voor het mishandelen van twee ME'ers. Eerder dit jaar deden er ook mensen in militaire kleding mee aan coronademonstraties.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."
26 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.
52 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
2 uur geleden