Veteraan uit de mijnbouw wordt nieuwe voorzitter Shell
DEN HAAG (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft Andrew Mackenzie benoemd tot nieuwe voorzitter van het bedrijf. De Brit was voorheen topman van mijnbouwconcern BHP.
Bij Shell wordt Mackenzie op 18 mei de opvolger van Chad Holliday, die zes jaar lang voorzitter was van het concern. De functie van voorzitter is vergelijkbaar met die van president-commissaris, die vooral een toezichthoudende rol vervult.
Mackenzie leidde BHP van 2013 tot 2019. Schandalen bleven het mijnbouwbedrijf, vooral actief in Australiƫ en Noord- en Zuid-Amerika, in die periode niet bespaard. In 2015 brak een dam bij een Braziliaanse ijzerertsmijn die deels in handen was van het Brits-Amerikaanse bedrijf, waardoor negentien mensen om het leven kwamen.
Eerder was Mackenzie leidinggevende bij een ander mijnbouwbedrijf, Rio Tinto. Ook werkte hij 22 jaar bij het olie- en gasconcern BP. In 2020 werd hij geridderd door het Britse koningshuis wegens zijn bijdrage aan het bedrijfsleven, technologie en de wetenschap.
Shell-topman Ben van Beurden verklaart uit te kijken naar de samenwerking met Mackenzie aan de nieuwe strategie van de multinational. Daarbij zet het bedrijf meer in op duurzame energie.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
10 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
12 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
13 uur geleden