
Verzekeraars verliezen opnieuw op licht lagere beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies aan de nieuwe handelsdag begonnen. Verzekeraars NN en ASR daalden opnieuw na de koersklap van een dag eerder, toen de vrees voor de gevolgen van ongunstige gerechtelijke uitspraken rond zogenoemde woekerpolissen toesloeg.
NN en ASR verloren tot 1,6 procent procent in de eerste handelsminuten. Eerder deze week oordeelde het gerechtshof van Den Haag dat klanten met bepaalde beleggingsverzekeringen meer geld kwijt waren dan in hun polissen was afgesproken, waardoor een compensatie terecht zou zijn. Analisten houden rekening met een financiële impact van honderden miljoenen euro's.
Beleggers hadden daarnaast oog voor de effecten van de aanhoudend stijgende olieprijzen. De prijs voor een vat Amerikaanse olie bereikte het hoogste niveau in ruim een jaar tijd. Dat wakkert de vrees aan voor een lagere periode van hoge inflatie, wat aan de bedrijfswinsten kan knagen en de rentes hoog houdt.
Olie
Oliebedrijven kunnen juist profiteren. Shell noteerde in de ochtend 0,7 procent hoger in Amsterdam. In Londen steeg BP 1,2 procent en TotalEnergies stond 2,1 procent hoger in Parijs.
Een vat Amerikaanse olie was tijdens de ochtendhandel 0,9 procent duurder op 94,48 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 97,33 dollar per vat.
Volkswagen
De AEX begon 0,1 procent lager op 720,93 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 821,59 punten. Op de beurzen in Parijs en Frankfurt stegen de bekendste graadmeters tot 0,3. Londen won 0,1 procent.
Het aandeel van Volkswagen won 0,5 procent. Het Duitse autoconcern kampte woensdag met een grote IT-storing die veel fabrieken raakte, maar zei donderdagochtend die technische problemen te hebben opgelost. Op het Damrak won NX Filtration 1,7 procent. Het waterzuiveringsbedrijf maakte bekend filters te hebben geleverd aan een grote Deense brouwerij van bierconcern Carlsberg.
De euro was 1,0505 dollar waard, tegenover 1,0522 bij het slot van de beurshandel woensdag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft Dan Katz, een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën, voorgedragen voor de op een na hoogste positie bij het internationale instituut voor financiële stabiliteit. De benoeming van Katz als eerste plaatsvervangend directeur-generaal moet nog worden goedgekeurd door de bestuursraad van het IMF.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.
1 uur geledenELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.
4 uur geleden