Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars Aegon en NN in kleine kopgroep rode AEX

Verzekeraars Aegon en NN in kleine kopgroep rode AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs deed maandag een stevige stap terug. De stijgende rentes op de obligatiemarkten zorgden voor nervositeit bij beleggers. De koersen van obligaties, die in tegengestelde richting bewegen van de rente, staan onder druk door de vooruitzichten van een sterk economisch herstel van de coronacrisis. Hogere marktrentes maken aandelen als belegging echter minder aantrekkelijk.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,3 procent lager op 669,41 punten. Aegon en NN Group behoorden tot de kleine kopgroep bij de hoofdbedrijven op het Damrak met plussen tot 0,8 procent. De verzekeraars profiteren juist van hogere rentes aangezien hun verdienmodel sterk afhankelijk is van de rentetarieven.

Galapagos was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3,3 procent. RBC verlaagde het koersdoel voor de biotechnoloog. Techinvesteerder Prosus en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway volgden op de voet met minnen rond 3 procent. Telecomconcern KPN was koploper met een winst van 0,9 procent.

Besi

De MidKap daalde 0,6 procent tot 991,05 punten. Chipbedrijf Besi (plus 1,3 procent) zette de opmars voort. Analisten van ING en Berenberg hebben hun koersdoelen flink opgeschroefd in een reactie op de sterke resultaten die Besi vrijdag bekendmaakte. Fugro (min 0,4 procent) ging verder omlaag. De bodemonderzoeker zakte vrijdag al bijna 7 procent na tegenvallende resultaten. Postbedrijf PostNL was hekkensluiter met een min van 2 procent.

De Londense FTSE-index verloor 0,5 procent. De Britse premier Boris Johnson wil eind juli alle volwassenen in het land hebben ingeënt tegen het coronavirus en zal later op de dag het stappenplan bekendmaken voor een gefaseerde versoepeling van de coronamaatregelen. De DAX in Frankfurt zakte 0,5 procent. Ook de Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft volgens de krant Bild een plan om de lockdown in vier stappen af te bouwen. De beurs in Parijs daalde ook 0,5 procent.

G4S

In Londen kelderde G4S bijna 10 procent. Beleggers reageerden teleurgesteld op het nieuws dat het Canadese beveiligingsbedrijf GardaWorld het overnamebod op zijn Britse branchegenoot niet wil verhogen. Continental zakte 2 procent in Frankfurt. De Duitse bandenfabrikant keert geen dividend vanwege het nettoverlies in het coronajaar 2020.

De euro was 1,2127 dollar waard, tegenover 1,2135 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 59,65 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 63,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

1 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

1 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

2 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

2 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

3 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

3 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

5 uur geleden