Verzekeraars Aegon en NN in kleine kopgroep rode AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs deed maandag een stevige stap terug. De stijgende rentes op de obligatiemarkten zorgden voor nervositeit bij beleggers. De koersen van obligaties, die in tegengestelde richting bewegen van de rente, staan onder druk door de vooruitzichten van een sterk economisch herstel van de coronacrisis. Hogere marktrentes maken aandelen als belegging echter minder aantrekkelijk.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,3 procent lager op 669,41 punten. Aegon en NN Group behoorden tot de kleine kopgroep bij de hoofdbedrijven op het Damrak met plussen tot 0,8 procent. De verzekeraars profiteren juist van hogere rentes aangezien hun verdienmodel sterk afhankelijk is van de rentetarieven.
Galapagos was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3,3 procent. RBC verlaagde het koersdoel voor de biotechnoloog. Techinvesteerder Prosus en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway volgden op de voet met minnen rond 3 procent. Telecomconcern KPN was koploper met een winst van 0,9 procent.
Besi
De MidKap daalde 0,6 procent tot 991,05 punten. Chipbedrijf Besi (plus 1,3 procent) zette de opmars voort. Analisten van ING en Berenberg hebben hun koersdoelen flink opgeschroefd in een reactie op de sterke resultaten die Besi vrijdag bekendmaakte. Fugro (min 0,4 procent) ging verder omlaag. De bodemonderzoeker zakte vrijdag al bijna 7 procent na tegenvallende resultaten. Postbedrijf PostNL was hekkensluiter met een min van 2 procent.
De Londense FTSE-index verloor 0,5 procent. De Britse premier Boris Johnson wil eind juli alle volwassenen in het land hebben ingeënt tegen het coronavirus en zal later op de dag het stappenplan bekendmaken voor een gefaseerde versoepeling van de coronamaatregelen. De DAX in Frankfurt zakte 0,5 procent. Ook de Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft volgens de krant Bild een plan om de lockdown in vier stappen af te bouwen. De beurs in Parijs daalde ook 0,5 procent.
G4S
In Londen kelderde G4S bijna 10 procent. Beleggers reageerden teleurgesteld op het nieuws dat het Canadese beveiligingsbedrijf GardaWorld het overnamebod op zijn Britse branchegenoot niet wil verhogen. Continental zakte 2 procent in Frankfurt. De Duitse bandenfabrikant keert geen dividend vanwege het nettoverlies in het coronajaar 2020.
De euro was 1,2127 dollar waard, tegenover 1,2135 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 59,65 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 63,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
30 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
1 uur geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.
2 uur geleden