Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars Aegon en NN in kleine kopgroep rode AEX

Verzekeraars Aegon en NN in kleine kopgroep rode AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs deed maandag een stevige stap terug. De stijgende rentes op de obligatiemarkten zorgden voor nervositeit bij beleggers. De koersen van obligaties, die in tegengestelde richting bewegen van de rente, staan onder druk door de vooruitzichten van een sterk economisch herstel van de coronacrisis. Hogere marktrentes maken aandelen als belegging echter minder aantrekkelijk.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,3 procent lager op 669,41 punten. Aegon en NN Group behoorden tot de kleine kopgroep bij de hoofdbedrijven op het Damrak met plussen tot 0,8 procent. De verzekeraars profiteren juist van hogere rentes aangezien hun verdienmodel sterk afhankelijk is van de rentetarieven.

Galapagos was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3,3 procent. RBC verlaagde het koersdoel voor de biotechnoloog. Techinvesteerder Prosus en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway volgden op de voet met minnen rond 3 procent. Telecomconcern KPN was koploper met een winst van 0,9 procent.

Besi

De MidKap daalde 0,6 procent tot 991,05 punten. Chipbedrijf Besi (plus 1,3 procent) zette de opmars voort. Analisten van ING en Berenberg hebben hun koersdoelen flink opgeschroefd in een reactie op de sterke resultaten die Besi vrijdag bekendmaakte. Fugro (min 0,4 procent) ging verder omlaag. De bodemonderzoeker zakte vrijdag al bijna 7 procent na tegenvallende resultaten. Postbedrijf PostNL was hekkensluiter met een min van 2 procent.

De Londense FTSE-index verloor 0,5 procent. De Britse premier Boris Johnson wil eind juli alle volwassenen in het land hebben ingeënt tegen het coronavirus en zal later op de dag het stappenplan bekendmaken voor een gefaseerde versoepeling van de coronamaatregelen. De DAX in Frankfurt zakte 0,5 procent. Ook de Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft volgens de krant Bild een plan om de lockdown in vier stappen af te bouwen. De beurs in Parijs daalde ook 0,5 procent.

G4S

In Londen kelderde G4S bijna 10 procent. Beleggers reageerden teleurgesteld op het nieuws dat het Canadese beveiligingsbedrijf GardaWorld het overnamebod op zijn Britse branchegenoot niet wil verhogen. Continental zakte 2 procent in Frankfurt. De Duitse bandenfabrikant keert geen dividend vanwege het nettoverlies in het coronajaar 2020.

De euro was 1,2127 dollar waard, tegenover 1,2135 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 59,65 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 63,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

2 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

2 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

13 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

14 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

15 uur geleden