Verzekeraars Aegon en ASR koplopers in groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging vrijdag licht vooruit onder aanvoering van de verzekeraars Aegon en ASR. De Europese beurzen lieten eveneens kleine winsten zien. De aandacht ging vooral uit naar de omvangrijke begrotingsplannen die de Amerikaanse president Joe Biden later op de dag zal ontvouwen. Beleggers hopen dat de bestedingsplannen van Washington het herstel van de coronacrisis zullen versnellen.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de plus op 710,68 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1066,66 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen stegen 0,4 procent. De hoofdgraadmeter in Parijs klom 0,3 procent, ondanks berichten dat de Franse economie in het eerste kwartaal toch is gekrompen. Eerder werd nog een groei gemeld voor de op een na grootste economie van de eurozone.
Aegon en ASR dikten tot 1,8 procent aan. Chiptoeleverancier Besi klom 0,8 procent dankzij een adviesverhoging door Oddo BHF. Supermarktconcern Ahold Delhaize, vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield en techinvesteerder Prosus waren de grootste dalers bij de hoofdbedrijven met verliezen rond de 0,7 procent.
In de MidKap behoorde Galapagos tot de sterkste stijgers met een plus van 1,6 procent. De biotechnoloog presenteert volgende week tijdens een virtueel congres nieuwe gegevens over de veiligheid van zijn ontstekingsremmer filgotinib als behandeling tegen reuma. Speciaalchemiebedrijf Corbion sloot de rij met een min 4,7 procent.
Neways steeg 4 procent. Industrieconcern VDL is nog steeds van plan de Brabantse fabrikant van elektronische componenten in te lijven. Vorige week brak het bestuur van Neways de overnamegesprekken af omdat het overnamebod van 13 euro per aandeel te laag zou zijn.
ICT Group won 0,7 procent. Het consortium onder leiding van investeerder NPM Capital heeft het overnamebod op de IT-dienstverlener officieel gelanceerd. De partijen bereikten eerder al overeenstemming over het bod van 14,10 euro per aandeel in contanten, exclusief dividend.
De euro was 1,2181 dollar waard, tegen 1,2188 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 66,76 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 69,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
6 uur geleden