Verzekeraars Aegon en ASR koplopers in groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging vrijdag licht vooruit onder aanvoering van de verzekeraars Aegon en ASR. De Europese beurzen lieten eveneens kleine winsten zien. De aandacht ging vooral uit naar de omvangrijke begrotingsplannen die de Amerikaanse president Joe Biden later op de dag zal ontvouwen. Beleggers hopen dat de bestedingsplannen van Washington het herstel van de coronacrisis zullen versnellen.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de plus op 710,68 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1066,66 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen stegen 0,4 procent. De hoofdgraadmeter in Parijs klom 0,3 procent, ondanks berichten dat de Franse economie in het eerste kwartaal toch is gekrompen. Eerder werd nog een groei gemeld voor de op een na grootste economie van de eurozone.
Aegon en ASR dikten tot 1,8 procent aan. Chiptoeleverancier Besi klom 0,8 procent dankzij een adviesverhoging door Oddo BHF. Supermarktconcern Ahold Delhaize, vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield en techinvesteerder Prosus waren de grootste dalers bij de hoofdbedrijven met verliezen rond de 0,7 procent.
In de MidKap behoorde Galapagos tot de sterkste stijgers met een plus van 1,6 procent. De biotechnoloog presenteert volgende week tijdens een virtueel congres nieuwe gegevens over de veiligheid van zijn ontstekingsremmer filgotinib als behandeling tegen reuma. Speciaalchemiebedrijf Corbion sloot de rij met een min 4,7 procent.
Neways steeg 4 procent. Industrieconcern VDL is nog steeds van plan de Brabantse fabrikant van elektronische componenten in te lijven. Vorige week brak het bestuur van Neways de overnamegesprekken af omdat het overnamebod van 13 euro per aandeel te laag zou zijn.
ICT Group won 0,7 procent. Het consortium onder leiding van investeerder NPM Capital heeft het overnamebod op de IT-dienstverlener officieel gelanceerd. De partijen bereikten eerder al overeenstemming over het bod van 14,10 euro per aandeel in contanten, exclusief dividend.
De euro was 1,2181 dollar waard, tegen 1,2188 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 66,76 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 69,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen rekenen er voorlopig niet op dat gepensioneerden veel minder geld krijgen in het nieuwe stelsel als het slechter gaat met de economie. Dit heeft voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie donderdag gezegd tijdens een bijeenkomst over de overstap naar het nieuwe stelsel.
28 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie pakt het onderzoek naar de cyberaanval en het datalek bij telecombedrijf Odido "met grote prioriteit" op. Dat heeft de politie in een verklaring naar buiten gebracht. Daarbij onderstreept de politie dat het bedrijven doorgaans adviseert in dit soort situaties geen losgeld te betalen aan hackers die gegevens hebben gestolen.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde ontving in 2025 een vergoeding van 595.000 euro als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Haar basissalaris bedroeg 492.204 euro, 5,6 procent meer dan in het voorgaande jaar, volgens de jaarrekening van de ECB. Lagarde staat steeds meer onder druk om haar vergoeding, die hoger is dan die van veel internationale collega's, waaronder de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.
1 uur geleden