Verzekeraars Aegon en ASR koplopers in groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging vrijdag licht vooruit onder aanvoering van de verzekeraars Aegon en ASR. De Europese beurzen lieten eveneens kleine winsten zien. De aandacht ging vooral uit naar de omvangrijke begrotingsplannen die de Amerikaanse president Joe Biden later op de dag zal ontvouwen. Beleggers hopen dat de bestedingsplannen van Washington het herstel van de coronacrisis zullen versnellen.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de plus op 710,68 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1066,66 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen stegen 0,4 procent. De hoofdgraadmeter in Parijs klom 0,3 procent, ondanks berichten dat de Franse economie in het eerste kwartaal toch is gekrompen. Eerder werd nog een groei gemeld voor de op een na grootste economie van de eurozone.
Aegon en ASR dikten tot 1,8 procent aan. Chiptoeleverancier Besi klom 0,8 procent dankzij een adviesverhoging door Oddo BHF. Supermarktconcern Ahold Delhaize, vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield en techinvesteerder Prosus waren de grootste dalers bij de hoofdbedrijven met verliezen rond de 0,7 procent.
In de MidKap behoorde Galapagos tot de sterkste stijgers met een plus van 1,6 procent. De biotechnoloog presenteert volgende week tijdens een virtueel congres nieuwe gegevens over de veiligheid van zijn ontstekingsremmer filgotinib als behandeling tegen reuma. Speciaalchemiebedrijf Corbion sloot de rij met een min 4,7 procent.
Neways steeg 4 procent. Industrieconcern VDL is nog steeds van plan de Brabantse fabrikant van elektronische componenten in te lijven. Vorige week brak het bestuur van Neways de overnamegesprekken af omdat het overnamebod van 13 euro per aandeel te laag zou zijn.
ICT Group won 0,7 procent. Het consortium onder leiding van investeerder NPM Capital heeft het overnamebod op de IT-dienstverlener officieel gelanceerd. De partijen bereikten eerder al overeenstemming over het bod van 14,10 euro per aandeel in contanten, exclusief dividend.
De euro was 1,2181 dollar waard, tegen 1,2188 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 66,76 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 69,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.
8 minuten geledenTOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.
49 minuten geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
3 uur geleden