Verzekeraars aan kop in hogere AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging dinsdag verder omhoog. De verzekeraars waren koplopers bij de hoofdfondsen op Beursplein 5. Ook elders in Europa lieten de aandelenbeurzen groene cijfers zien.
De AEX noteerde rond het middaguur een winst van 0,7 procent op 763,44 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 960,31 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt werden tot 0,9 procent hoger gezet. De FTSE in Londen deed het wat rustiger aan met een plusje van 0,1 procent.
De verzekeringsbedrijven ASR, NN Group en Aegon stonden in de bovenste regionen van de AEX met winsten tot 3,8 procent. ING deed het ook goed met een stijging van 1,9 procent. Grootste dalers in de hoofdindex waren uitzender Randstad (min 1,5 procent) en zorgtechnologieconcern Philips (min 0,4 procent). BNP Paribas Exane heeft zijn advies voor het aandeel Randstad verlaagd.
DSM en InPost
Speciaalchemieconcern DSM werd 1,9 procent meer waard. Het bedrijf heeft Indiase goedkeuring gekregen voor de fusie met zijn Zwitserse branchegenoot Firmenich. Onlangs had DSM de aanmeldingstermijn voor die fusie nog verlengd omdat die goedkeuring ontbrak. Volgens DSM hebben de twee bedrijven nu alle vereiste mededingingsvergunningen om samen te kunnen gaan.
In de MidKap stond de aanbieder van postkluisjes InPost bovenaan met een winst van 3,2 procent, gevolgd door industriebedrijf TKH (plus 2,6 procent). Metalenspecialist Advanced Metallurgical Group (AMG) was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van 2,6 procent.
Sligro
Bij de kleinere fondsen won Sligro 1 procent. Het groothandelsbedrijf heeft van de Belgische mededingingsautoriteiten goedkeuring gekregen voor de overname van een deel van de Belgische winkels van Metro.
De olieprijzen borduurden voort op de flinke stijging van een dag eerder na de onverwachte productieverlaging door oliekartel OPEC+. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 80,92 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder, op 85,40 dollar per vat.
De euro was 1,0933 dollar waard, tegen 1,0892 dollar bij het Europese slot maandag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
6 minuten geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
4 uur geleden