Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars aan kop in hogere AEX-index

Verzekeraars aan kop in hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging dinsdag verder omhoog. De verzekeraars waren koplopers bij de hoofdfondsen op Beursplein 5. Ook elders in Europa lieten de aandelenbeurzen groene cijfers zien.

De AEX noteerde rond het middaguur een winst van 0,7 procent op 763,44 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 960,31 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt werden tot 0,9 procent hoger gezet. De FTSE in Londen deed het wat rustiger aan met een plusje van 0,1 procent.

De verzekeringsbedrijven ASR, NN Group en Aegon stonden in de bovenste regionen van de AEX met winsten tot 3,8 procent. ING deed het ook goed met een stijging van 1,9 procent. Grootste dalers in de hoofdindex waren uitzender Randstad (min 1,5 procent) en zorgtechnologieconcern Philips (min 0,4 procent). BNP Paribas Exane heeft zijn advies voor het aandeel Randstad verlaagd.

DSM en InPost

Speciaalchemieconcern DSM werd 1,9 procent meer waard. Het bedrijf heeft Indiase goedkeuring gekregen voor de fusie met zijn Zwitserse branchegenoot Firmenich. Onlangs had DSM de aanmeldingstermijn voor die fusie nog verlengd omdat die goedkeuring ontbrak. Volgens DSM hebben de twee bedrijven nu alle vereiste mededingingsvergunningen om samen te kunnen gaan.

In de MidKap stond de aanbieder van postkluisjes InPost bovenaan met een winst van 3,2 procent, gevolgd door industriebedrijf TKH (plus 2,6 procent). Metalenspecialist Advanced Metallurgical Group (AMG) was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van 2,6 procent.

Sligro

Bij de kleinere fondsen won Sligro 1 procent. Het groothandelsbedrijf heeft van de Belgische mededingingsautoriteiten goedkeuring gekregen voor de overname van een deel van de Belgische winkels van Metro.

De olieprijzen borduurden voort op de flinke stijging van een dag eerder na de onverwachte productieverlaging door oliekartel OPEC+. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 80,92 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder, op 85,40 dollar per vat.

De euro was 1,0933 dollar waard, tegen 1,0892 dollar bij het Europese slot maandag.

Meer uit Financieel

Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

16 minuten geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

1 uur geleden
Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

2 uur geleden
Unilever zegt nog niets over banen na verkoop voedingsmiddelentak

ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.

3 uur geleden
Havenmedewerkers staken vanwege kabinetsplannen, meldt FNV Havens

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

5 uur geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

5 uur geleden
Minister blij dat activiteiten Unilever in Nederland blijven

DEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.

6 uur geleden