Verzekeraars aan kop in hogere AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging dinsdag verder omhoog. De verzekeraars waren koplopers bij de hoofdfondsen op Beursplein 5. Ook elders in Europa lieten de aandelenbeurzen groene cijfers zien.
De AEX noteerde rond het middaguur een winst van 0,7 procent op 763,44 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 960,31 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt werden tot 0,9 procent hoger gezet. De FTSE in Londen deed het wat rustiger aan met een plusje van 0,1 procent.
De verzekeringsbedrijven ASR, NN Group en Aegon stonden in de bovenste regionen van de AEX met winsten tot 3,8 procent. ING deed het ook goed met een stijging van 1,9 procent. Grootste dalers in de hoofdindex waren uitzender Randstad (min 1,5 procent) en zorgtechnologieconcern Philips (min 0,4 procent). BNP Paribas Exane heeft zijn advies voor het aandeel Randstad verlaagd.
DSM en InPost
Speciaalchemieconcern DSM werd 1,9 procent meer waard. Het bedrijf heeft Indiase goedkeuring gekregen voor de fusie met zijn Zwitserse branchegenoot Firmenich. Onlangs had DSM de aanmeldingstermijn voor die fusie nog verlengd omdat die goedkeuring ontbrak. Volgens DSM hebben de twee bedrijven nu alle vereiste mededingingsvergunningen om samen te kunnen gaan.
In de MidKap stond de aanbieder van postkluisjes InPost bovenaan met een winst van 3,2 procent, gevolgd door industriebedrijf TKH (plus 2,6 procent). Metalenspecialist Advanced Metallurgical Group (AMG) was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van 2,6 procent.
Sligro
Bij de kleinere fondsen won Sligro 1 procent. Het groothandelsbedrijf heeft van de Belgische mededingingsautoriteiten goedkeuring gekregen voor de overname van een deel van de Belgische winkels van Metro.
De olieprijzen borduurden voort op de flinke stijging van een dag eerder na de onverwachte productieverlaging door oliekartel OPEC+. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 80,92 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder, op 85,40 dollar per vat.
De euro was 1,0933 dollar waard, tegen 1,0892 dollar bij het Europese slot maandag.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer gestegen na de flinke daling een dag eerder. De stijging volgde op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De Amerikaanse strijdkrachten vielen maandagnacht doelen aan in het zuiden van Iran. Doelwit waren onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Sam Altman, topman van OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, zegt dat de ontwikkeling van AI niet zoveel banen voor hoger opgeleiden heeft gekost als waarvoor werd gevreesd. Dit zei hij tijdens een conferentie van de Commonwealth Bank of Australia. Hij onderbouwde zijn uitspraken niet met cijfers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers namen een afwachtende houding aan na de nieuwe aanvallen van de Amerikaanse strijdkrachten op doelen in het zuiden van Iran. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is een akkoord om de oorlog te beƫindigen echter "nog steeds mogelijk".
3 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese beurs heeft die van India ingehaald wat marktwaarde betreft. De aandelenmarkt van het eiland is nu de op vier na grootste ter wereld, na de Verenigde Staten, China, Japan en Hongkong. De opmars van Taiwan in de wereldwijde aandelenranglijst komt vooral door de sterke stijging van de beurswaarde van Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), de grootste chipfabrikant ter wereld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
19 uur geleden