Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar verwacht verdubbeling aantal inbraken deze kerst

Verzekeraar verwacht verdubbeling aantal inbraken deze kerst

Tijdens de kerstdagen worden per dag 49 procent meer inbraken verwacht dan tijdens de dagen voor kerst. Dat komt naar voren uit de Inbraak Barometer van verzekeraar Interpolis. ‘Over heel 2022 vonden er 4 procent meer inbraken plaats vergeleken met 2021.’

Het toegenomen aantal inbraken is vooral te zien in het eerste halfjaar van 2022. Het tweede halfjaar ligt volgens de barometer het inbraakniveau juist lager dan voorgaande jaren.

Voorzorgsmaatregelen

Voor de feestdagen is de tip extra scherp te zijn op het nemen van maatregelen die inbraken voorkomen. ‘Uiteraard moet je deuren en ramen goed sluiten, zodra je van huis gaat. En zorg voor voldoende verlichting in en rondom je huis. Bijvoorbeeld een lamp buiten het huis die automatisch aangaat, zodra er mensen in de buurt komen.’

Daarnaast werkt het goed om met buren een buurtapp te beginnen. ‘Hierin kun je opmerkelijke gebeurtenissen in je straat of buurt melden, maar bijvoorbeeld ook aangeven dat je een weekeinde niet thuis bent. Andere buren kunnen dan extra waakzaam zijn. Zo zorgen we er samen voor dat de dalende trend van het aantal inbraken ook dit jaar door blijft zetten.’

Jaarlijks een piek van inbraken met kerst

Ieder jaar is er tijdens de kerstdagen een piek te zien in het aantal inbraken. ‘Toch neemt het absolute aantal inbraken de afgelopen jaren af.’ Mireille van den Boom, verantwoordelijk voor de Inbraak Barometer bij Interpolis: ‘In 2021 waren er ontzettend weinig inbraken. De oorzaak daarvan is voornamelijk toe te schrijven aan de coronapandemie en de bijbehorende lockdowns. Inbrekers durfden toen simpelweg niet in te breken. Dit jaar zijn de maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus losgelaten en daarmee zijn we ook weer meer buiten de deur geweest. Je ziet dit ook terug in de inbraakcijfers, die in 2022 zijn toegenomen ten opzichte van 2021.’ 

In vergelijking met meerdere jaren terug, is volgens Van den Boom het aantal inbraken in 2022 flink lager. ‘We mogen zelfs spreken van een ongekend laag aantal.’

Meer uit Beveland

Duitse windsurfer overleden bij Veerse Meer Kamperland

KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.

13 uur geleden
Rubriek op de werkvloer: ‘Ik hoor regelmatig: ik kom hier al vanaf mijn studententijd’

Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid. 

18 uur geleden
Politie waarschuwt voor nepagenten in Goes

GOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.

20 uur geleden
Zeeuwse dag van het paard in Heinkenszand

HEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.

1 dag geleden
Boeken, plantjes en soep in de deelkast

Ze duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.

1 dag geleden
Deltaweekend viert gouden jubileum op de Oosterschelde

COLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.

1 dag geleden
Stop op gebruik staalslakken in Zeeuwse Wateren

KAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.  

1 dag geleden