Verzekeraar NN op kop in AEX, Air France-KLM onderuit na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - NN Group was donderdag de sterkste stijger in de AEX-index. De verzekeraar deed vorig jaar goede zaken bij onderdeel NN Bank dankzij de gestegen rente. Ook ging het volgens het bedrijf goed met het Nederlandse schadebedrijf. NN Group zag de jaarwinst wel dalen, maar liet in de tweede helft van het jaar een sterke verbetering zien. De verzekeraar keert daarnaast meer dividend uit en gaat meer eigen aandelen inkopen. Het aandeel werd bijna 7 procent hoger gezet. Branchegenoot ASR, die ook met cijfers kwam, zakte daarentegen 4 procent.
Air France-KLM kelderde dik 9 procent in de MidKap. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte in 2023 een recordwinst van 934 miljoen euro dankzij het sterke herstel van de luchtvaart na de coronapandemie. Het laatste kwartaal van vorig jaar was echter wel verlieslatend. Onder meer de oorlog in Gaza, maar ook het slechte weer rond Schiphol drukten op het resultaat. Air France-KLM verwacht dat die verstoringen in ieder geval nog in het eerste kwartaal van invloed zullen zijn op de resultaten.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 846,15 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 899,10 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.
UMG
UMG behoorde met een plus van dik 4 procent tot de kopgroep in de AEX, na de publicatie van de jaarcijfers. Het platenconcern achter artiesten als Taylor Swift en Drake liet daarbij weten de kosten te verlagen door te snijden in het personeelsbestand. Hoeveel banen er zullen verdwijnen maakte het concern niet bekend. Wereldwijd werken er ruim 9000 mensen bij UMG.
In de MidKap ging Fugro op kop met een winst van dik 7 procent. De bodemonderzoeker zag de omzet en het resultaat stijgen in het vierde kwartaal. Het bedrijf keert daarnaast voor het eerst in jaren weer dividend uit. Voor dit jaar rekent Fugro op een verdere groei van de omzet.
SBM Offshore
SBM Offshore klom ruim 3 procent. De maritiem dienstverlener wist in 2023 de eigen omzetverwachting te overtreffen. Volgens topman Bruno Chabas, die in april vertrekt als hoogste baas, heeft het bedrijf vorig jaar recordresultaten geleverd. Ook gaat SBM voor 65 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen.
De euro was 1,0845 dollar waard, tegen 1,0843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 78,23 dollar. Brentolie daalde 0,6 procent in prijs tot 83,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
18 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
3 uur geleden