Verzekeraar NN koopt Poolse en Griekse divisie MetLife
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse verzekeraar NN Group heeft zijn portefeuille levensverzekeringen uitgebreid. Het concern heeft de Griekse en Poolse onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife overgenomen voor een bedrag van 584 miljoen euro. Berichten over een ophanden zijnde deal gingen al langer rond.
Topman David Knibbe spreekt van een strategisch en financieel gezien unieke kans voor NN om de waarde te vergroten en om de leidende posities in deze markten vast te houden. NN is al sinds 1980 actief in Griekenland. In Polen is de verzekeraar sinds 1994 aanwezig. Met de overname krijgt NN er in één klap 2,7 miljoen nieuwe klanten bij. Daarnaast gaat het om 450 werknemers die overgaan naar de nieuwe eigenaar.
De berichten komen op het moment dat NN een verkoop van zijn divisie voor vermogensbeheer nastreeft. De verzekeraar staat onder druk van de activistische aandeelhouder Elliott Investment Management om meer waarde voor aandeelhouders te creëren. NN bracht eerder dit jaar ook een bod uit op de Poolse activiteiten van Aviva.
De overname wordt naar verwachting in de eerste helft van volgend jaar afgerond. De deal is nog afhankelijk van de gebruikelijke goedkeuringen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
7 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
10 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
10 uur geleden