Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar moet behandeling in VS van 11-jarige Geuko vergoeden

Verzekeraar moet behandeling in VS van 11-jarige Geuko vergoeden

ARNHEM (ANP) - Verzekeraar ASR moet van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden over de brug komen voor de behandeling in de VS van de 11-jarige jongen Geuko uit Winschoten, die sinds 2016 lijdt aan Acute Flaccid Myelitis (AFM). Dat is een verlammende ziekte waardoor hij totaal afhankelijk van een rolstoel en beademing is geworden.

Zijn ouders wilden hem al langer in de Verenigde Staten laten behandelen, zodat hij in elk geval minder aan de beademing hoeft en ook weer wat in beweging kan komen. De verzekeraar, die al wel een gedeeltelijke tegemoetkoming wilde verstrekken, vergoedde die Amerikaanse aanpak echter bij lange na niet volledig omdat die niet aan bepaalde criteria en aan de Zorgverzekeringswet zou voldoen. Het probleem was dat de effectiviteit van de behandeling in Baltimore onvoldoende zou zijn aangetoond.

Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden "gebiedt" ASR nu echter "om tot goedkeuring en vergoeding van de voor appellant aangevraagde behandeling in de Verenigde Staten over te gaan", staat in de woensdag openbaar geworden uitspraak. Het hof is namelijk tot het oordeel gekomen dat "voldoende aannemelijk is" dat de behandeling "voldoet aan de stand van de wetenschap en praktijk".

Verpleegkundige hulp

Van een eerdere behandeling in Amerika, betaald uit een publieke inzameling, knapte het kind al tijdelijk op. ASR wilde "uit coulance" wel 100.000 euro ter beschikking stellen, maar volgens vader Gert Jan is er zeker 350.000 euro nodig, onder meer voor verpleegkundige hulp tijdens de vlucht. De verheugde vader zei woensdag tegen het ANP nog deze middag contact te zullen hebben met het Kennedy Krieger Institute in Baltimore.

De verzekeraar gaat volgens een woordvoerster "uiteraard gevolg geven" aan de uitspraak en zal in overleg treden met de familie van Geuko om te kijken "hoe we dit proces in gang kunnen zetten". De organisatie zegt ook eerder "zo zorgvuldig als mogelijk" te hebben gewerkt, waarbij de conclusie toen was dat een vergoeding uit het basispakket in dit geval niet tot de mogelijkheden behoorde.

Meer uit Gezond

Onderzoek: klimaatverandering stimuleert westnijl- en usutuvirus

WAGENINGEN (ANP) - Klimaatverandering kan in Europa leiden tot grotere uitbraken van zowel het westnijlvirus als het daaraan verwante usutuvirus. Dat concludeert onderzoeker Mariken de Wit van Wageningen University & Research. De onderzoeksresultaten van haar proefschrift, dat ze donderdag verdedigt, kunnen volgens de universiteit bijdragen aan een betere voorbereiding op toekomstige uitbraken in Nederland.

56 minuten geleden
Minder opleidingsplekken gz-psychologen dan waar Kamer om vroeg

DEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.

2 dagen geleden
Onderzoek: ruim helft vrouwen voelt zich niet gehoord in de zorg

DEN HAAG (ANP) - Twee op de drie vrouwen voelen zich weleens niet gehoord in de zorg, wanneer zij bijvoorbeeld symptomen aankaarten, om een doorverwijzing vragen of behandelopties bespreken met een arts. Dat komt naar voren in een representatief onderzoek van KiesKompas onder 14.000 vrouwen vanaf 16 jaar. Het rapport is op maandag aangeboden aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
VS willen meer informatie van Rusland na zorgen over pest

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Rusland aangespoord meer informatie te delen na de onrust over de dood van een laboratoriummedewerkster. Zij werkte in een instituut waar besmettelijke ziektes werden bestudeerd en over haar doodsoorzaak bestaat onduidelijkheid. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zei in IJsland dat zijn land alle ontwikkelingen nauwlettend volgt.

1 week geleden
België wil 'alcoholpoort' invoeren bij evenementen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De federale regering van België gaat een pilot uitvoeren met een 'alcoholpoort' bij een openbare parkeerplaats. Als dat proefproject slaagt, wil ze die alcoholpoorten invoeren bij een aantal openbare parkeerplaatsen en bij openbare evenementen. Doel is te voorkomen dat bestuurders met te veel alcohol de weg opgaan.

1 week geleden
Hermans vraagt Europese Commissie tabaksmarkt te 'bevriezen'

DEN HAAG (ANP) - Voorkom dat nieuwe producten met nicotine of stoffen die daarop lijken op de Europese markt komen. Die oproep voor een 'market freeze' doet minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) samen met zeven andere EU-lidstaten aan de Europese Commissie. "Zo voorkomen we dat jongeren verslaafd raken aan de vapes van de toekomst", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

1 week geleden
Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

1 week geleden