ABN AMRO stijgt op Damrak na schrappen duizenden banen
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd 4 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
De plannen zijn onderdeel van de nieuwe strategie van de dit jaar aangetreden topvrouw Marguerite Bérard, die met de bank streeft naar "duurzame en winstgevende groei in Noordwest-Europa". ABN AMRO wil het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken verminderen. Eind 2024 telde de bank zo'n 22.000 voltijdsmedewerkers.
De algehele stemming op het Damrak was voorzichtig positief, ondanks het stevige herstel in de Amerikaanse techsector. De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 931,58 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 876,70 punten. Londen en Parijs stegen 0,2 procent.
Chipbedrijven
De DAX in Frankfurt won 0,1 procent. De Duitse economie kende in het derde kwartaal een nulgroei. De belangrijkste handelspartner van Nederland ontsnapte daarmee aan een recessie, oftewel twee kwartalen van krimp op rij. In het tweede kwartaal kromp de grootste economie van Europa met 0,2 procent.
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot 1,2 procent na de stijging van 2,7 procent van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq op maandag. Olie- en gasconcern Shell en postkluisjesbedrijf InPost stonden ook in de kopgroep van de AEX met plussen van ruim 1 procent. Investeerder CVC en informatieleverancier Wolters Kluwer sloten de rij met verliezen van 0,9 procent.
easyJet
B&S bleef onveranderd. Investeringsbedrijf Sarabel van B&S-oprichter Willem Blijdorp heeft inmiddels een belang van meer dan 95 procent in de distributeur en groothandelaar. Aandeelhouders die hun stukken nog niet hebben aangemeld onder het overnamebod, kunnen dit alsnog doen. B&S verdwijnt op 23 december van de Amsterdamse beurs.
In Londen verloor easyJet 1,1 procent. De luchtvaartmaatschappij zag de winst in het afgelopen boekjaar voor het derde jaar op rij stijgen. Zowel easyJet Airline als easyJet holidays droegen bij aan de winstgroei. EasyJet holidays behaalde daarnaast het middellangetermijndoel eerder dan gepland. Volgens topman Kenton Jarvis heeft easyJet sinds het vaststellen van de doelen in 2023 "flinke vooruitgang geboekt" en wordt voor easyJet holidays nu een nog ambitieuzer doel gesteld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
35 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.
3 uur geleden