Verzekeraar ASR fors hoger op Damrak na schikking woekerpolissen
AMSTERDAM (ANP) - ASR was donderdag veruit de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak. Beleggers reageerden opgelucht op de schikking van de verzekeraar in het woekerpolisdossier. ASR trekt namelijk honderden miljoenen euro's uit voor een nieuwe vergoeding van klanten met een woekerpolis of mensen die ooit zo'n beleggingsverzekering hebben gehad. Daarover heeft de verzekeraar een overeenkomst gesloten met verschillende claimorganisaties. Zij hebben ASR beloofd om al hun claimprocedures tegen de onderneming stop te zetten. Het aandeel werd daarop 12 procent hoger gezet.
ASR heeft daarnaast voorafgaand aan een beleggersdag ook de doelstelling voor de verwachte kostenvoordelen van de overname van Aegon Nederland verhoogd. De samenvoeging van de activiteiten verloopt volgens ASR volgens plan en zal naar verwachting voor eind 2026 worden afgerond.
Ook andere verzekeraars gingen mee omhoog. NN Group dikte 10 procent aan. De verzekeraar, die ook met woekerpolisclaims te maken heeft, zei in een reactie de stap bij ASR te beschouwen als "een positieve ontwikkeling". Maar het concern benadrukte wel dat er op dit moment nog geen overeenkomst is tussen NN en de claimorganisaties. Aegon, dat vorig jaar zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR heeft verkocht, steeg 2,5 procent.
ABN AMRO
Ondanks de forse koerswinsten van de verzekeraars noteerde de AEX-index rond 9.40 uur slechts 0,1 procent hoger op 762,65 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 856,46 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,1 procent. Londen verloor 0,1 procent.
ABN AMRO was de grootste daler in de AEX, met een min van 2 procent. De Nederlandse staat gaat zijn belang in de bank verder afbouwen van 49,5 tot circa 40 procent.
ASML
ASML verloor 0,6 procent. De chipmachinefabrikant wil Christophe Fouquet benoemen tot nieuwe topman en opvolger van Peter Wennink als bestuursvoorzitter, die na de aandeelhoudersvergadering in april 2024 met pensioen gaat. Fouquet werkt al vijftien jaar bij ASML.
In de MidKap zakte OCI bijna 7 procent. De kunstmestproducent werd door investeringsbank Jefferies van de kooplijst gehaald. Azerion kelderde 9 procent. Het spelletjesbedrijf zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen, maar werd negatiever over de jaaromzet.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0974 dollar waard, tegen 1,0965 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 78,46 dollar in afwachting van de vergadering van oliekartel OPEC. Brentolie kostte ook 1 procent meer, op 83,94 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.
39 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging Nederlandse Reders (KVNR) vindt een Nederlandse bijdrage aan een militaire missie met als doel de Straat van Hormuz te heropenen niet verstandig. Een bijdrage kan ervoor zorgen dat Nederlandse schepen die vastzitten in de Perzische Golf mogelijk een doelwit worden, meldt een woordvoerder. "En die kunnen geen kant op."
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.
2 uur geleden