Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar ASR fors hoger op Damrak na schikking woekerpolissen

Verzekeraar ASR fors hoger op Damrak na schikking woekerpolissen

AMSTERDAM (ANP) - ASR was donderdag veruit de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak. Beleggers reageerden opgelucht op de schikking van de verzekeraar in het woekerpolisdossier. ASR trekt namelijk honderden miljoenen euro's uit voor een nieuwe vergoeding van klanten met een woekerpolis of mensen die ooit zo'n beleggingsverzekering hebben gehad. Daarover heeft de verzekeraar een overeenkomst gesloten met verschillende claimorganisaties. Zij hebben ASR beloofd om al hun claimprocedures tegen de onderneming stop te zetten. Het aandeel werd daarop 12 procent hoger gezet.

ASR heeft daarnaast voorafgaand aan een beleggersdag ook de doelstelling voor de verwachte kostenvoordelen van de overname van Aegon Nederland verhoogd. De samenvoeging van de activiteiten verloopt volgens ASR volgens plan en zal naar verwachting voor eind 2026 worden afgerond.

Ook andere verzekeraars gingen mee omhoog. NN Group dikte 10 procent aan. De verzekeraar, die ook met woekerpolisclaims te maken heeft, zei in een reactie de stap bij ASR te beschouwen als "een positieve ontwikkeling". Maar het concern benadrukte wel dat er op dit moment nog geen overeenkomst is tussen NN en de claimorganisaties. Aegon, dat vorig jaar zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR heeft verkocht, steeg 2,5 procent.

ABN AMRO

Ondanks de forse koerswinsten van de verzekeraars noteerde de AEX-index rond 9.40 uur slechts 0,1 procent hoger op 762,65 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 856,46 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,1 procent. Londen verloor 0,1 procent.

ABN AMRO was de grootste daler in de AEX, met een min van 2 procent. De Nederlandse staat gaat zijn belang in de bank verder afbouwen van 49,5 tot circa 40 procent.

ASML

ASML verloor 0,6 procent. De chipmachinefabrikant wil Christophe Fouquet benoemen tot nieuwe topman en opvolger van Peter Wennink als bestuursvoorzitter, die na de aandeelhoudersvergadering in april 2024 met pensioen gaat. Fouquet werkt al vijftien jaar bij ASML.

In de MidKap zakte OCI bijna 7 procent. De kunstmestproducent werd door investeringsbank Jefferies van de kooplijst gehaald. Azerion kelderde 9 procent. Het spelletjesbedrijf zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen, maar werd negatiever over de jaaromzet.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0974 dollar waard, tegen 1,0965 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 78,46 dollar in afwachting van de vergadering van oliekartel OPEC. Brentolie kostte ook 1 procent meer, op 83,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Industrie blij met 'gedegen en alomvattend' rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.

1 uur geleden
Vakbond: in rapport Wennink is mens productiemiddel en kostenpost

DEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.

2 uur geleden
AEX-index stijgt na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.

2 uur geleden
Voorstel Wennink: stel regeringscommissaris voor welvaart aan

DEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissaris moet de regering bijstaan om strategische projecten sneller te kunnen uitvoeren. Dat is een van de voorstellen die oud-ASML-topman Peter Wennink doet in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen. Nu dreigt Nederland als land onaantrekkelijk te worden voor bedrijven om in te investeren door vastlopend beleid, waarschuwt Wennink in zijn rapport.

2 uur geleden
Rapport Wennink: moeilijke keuzes nodig om welvaart te behouden

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet een aantal moeilijke keuzes maken om investeringen te stimuleren en zijn welvaart te behouden. Dat schrijft oud-ASML-topman Peter Wennink in zijn rapport dat hij op verzoek van het kabinet schreef. Om Nederland van het stikstofslot te halen moet ingegrepen worden in de melkveehouderij, staat in het rapport. Ook moet het stelsel voor sociale zekerheid op de schop en sommige energieslurpende industrieën kunnen best uit Nederland verdwijnen, schrijven Wennink en medeopstellers van het rapport.

2 uur geleden
Reddit spant rechtszaak aan tegen socialemediaverbod Australië

CANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.

3 uur geleden
Centrale bank Rusland: EU-plan voor gebruik tegoeden is illegaal

MOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.

3 uur geleden