Verzekeraar Aegon lijdt jaarverlies door beleggingsresultaten
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon heeft vorig jaar afgesloten met een nettoverlies van 199 miljoen euro. Dat was het gevolg van verliezen die het concern leed op zijn beleggingsportefeuille, meldt het bedrijf.
Het negatieve resultaat komt vooral door verliezen in de eerste helft van het jaar. In de laatste zes maanden speelde de verzekeraar quitte.
Aegon zelf let vooral op de mate waarin het vermogen groeide dankzij de activiteiten van de bedrijfsactiviteiten. Er kwam via die maatstaf bijna 1,3 miljard euro bij, wat meer is dan het bedrijf zich ten doel had gesteld. Ook de vrije kasstroom, dus hoeveel geld er binnenkomt, was met 715 miljoen euro hoger dan het bedrijf eerder verwachtte.
Verenigde Staten
Topman Lard Friese spreekt onder andere van goede resultaten in de Verenigde Staten. Aegon richt zich steeds meer op die markt, waar het bedrijf vooral wil groeien met levensverzekeringen en pensioenproducten. Om die reden verkocht Aegon vrijwel alle Nederlandse activiteiten aan branchegenoot ASR, waar het bedrijf nu ook de grootste aandeelhouder van is.
Aegon boekte ook betere resultaten met het aanbieden van pensioenproducten aan werkgevers in het Verenigd Koninkrijk. Slechter ging het bij de divisie voor vermogensbeheer, waar klanten per saldo geld weghaalden. Dat kwam onder andere door een laag beleggersvertrouwen in het economisch geplaagde China, waar Aegon via een samenwerkingsverband actief is in vermogensbeheer.
Dividend
Aandeelhouders van het verzekeringsconcern worden extra beloond. Aegon verhoogt het dividend over het afgelopen jaar met 30 procent.
De maatstaf voor de kapitaalbuffers van Aegon, de zogeheten solvency-ratio, daalde van 202 procent in 2022 naar 193 procent aan het einde van vorig jaar.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in december opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,7 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In november daalden de prijzen met 0,4 procent.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is eind 2025 verder afgenomen. Het aantal openstaande vacatures nam in het vierde kwartaal af met 7000, terwijl het aantal werklozen juist toenam met 11.000. Daardoor zijn er inmiddels voor elke 100 werklozen 93 vacatures. Het totaal aantal banen nam in dezelfde periode nog wel licht toe, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
8 uur geleden