Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon lijdt jaarverlies door beleggingsresultaten

Verzekeraar Aegon lijdt jaarverlies door beleggingsresultaten

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon heeft vorig jaar afgesloten met een nettoverlies van 199 miljoen euro. Dat was het gevolg van verliezen die het concern leed op zijn beleggingsportefeuille, meldt het bedrijf.

Het negatieve resultaat komt vooral door verliezen in de eerste helft van het jaar. In de laatste zes maanden speelde de verzekeraar quitte.

Aegon zelf let vooral op de mate waarin het vermogen groeide dankzij de activiteiten van de bedrijfsactiviteiten. Er kwam via die maatstaf bijna 1,3 miljard euro bij, wat meer is dan het bedrijf zich ten doel had gesteld. Ook de vrije kasstroom, dus hoeveel geld er binnenkomt, was met 715 miljoen euro hoger dan het bedrijf eerder verwachtte.

Verenigde Staten

Topman Lard Friese spreekt onder andere van goede resultaten in de Verenigde Staten. Aegon richt zich steeds meer op die markt, waar het bedrijf vooral wil groeien met levensverzekeringen en pensioenproducten. Om die reden verkocht Aegon vrijwel alle Nederlandse activiteiten aan branchegenoot ASR, waar het bedrijf nu ook de grootste aandeelhouder van is.

Aegon boekte ook betere resultaten met het aanbieden van pensioenproducten aan werkgevers in het Verenigd Koninkrijk. Slechter ging het bij de divisie voor vermogensbeheer, waar klanten per saldo geld weghaalden. Dat kwam onder andere door een laag beleggersvertrouwen in het economisch geplaagde China, waar Aegon via een samenwerkingsverband actief is in vermogensbeheer.

Dividend

Aandeelhouders van het verzekeringsconcern worden extra beloond. Aegon verhoogt het dividend over het afgelopen jaar met 30 procent.

De maatstaf voor de kapitaalbuffers van Aegon, de zogeheten solvency-ratio, daalde van 202 procent in 2022 naar 193 procent aan het einde van vorig jaar.

Meer uit Financieel

DNB: helft bedrijfsleningen gaat naar midden- en kleinbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.

25 minuten geleden
ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

51 minuten geleden
Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

2 uur geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

8 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

8 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

10 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

12 uur geleden