Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon heeft last van claims door corona

Verzekeraar Aegon heeft last van claims door corona

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon heeft het in 2021 veel beter gedaan dan een jaar eerder, maar had in het slotkwartaal nog altijd last van corona. Daardoor kwamen er meer levensverzekeringsclaims binnen bij het bedrijf. Omdat de aandelenbeurzen omhoog gingen en ook de commissies die Aegon vraagt stegen, daalde de operationele winst maar licht in de laatste drie maanden.

Vooral in de Verenigde Staten, waar nog altijd veel mensen sterven aan de gevolgen van Covid-19, was Aegon meer geld kwijt bij de levensverzekeringstak. Het aantal verwachte coronadoden ligt in de huidige periode nog hoger, dus rekent financieel directeur Matt Rider nog wat langer op tegenwind. Tegelijkertijd "is dit onze taak", stelt topman Lard Friese. "We proberen de uitbetalingen snel af te handelen om onze klanten in moeilijke tijden bij te staan."

De hogere sterfte door corona heeft op financieel gebied ook nog positieve kanten voor Aegon. In de VS heeft de verzekeraar ook een tak die zich bezighoudt met langdurige zorg, maar die kost momenteel minder. In Nederland is Aegon sterk op de pensioenmarkt en ook daar is het bedrijf iets minder kwijt aan uitbetalingen.

Winst

Over heel 2021 ging dat operationeel resultaat met 11 procent omhoog. Onder de streep bleef er 1,7 miljard euro over. Een jaar eerder was dat nog een nettowinst van 55 miljoen euro. Toen had het bedrijf te maken met eenmalige lasten van ruim 1,2 miljard euro die de winst drukten.

Volgens topman Lard Friese heeft Aegon goede stappen gezet met het verbeteren van de prestaties. Dat leidde ertoe dat er meer geld binnenkwam dan Aegon zelf had verwacht en dus verhoogt de verzekeraar het dividend. Aegon wil volgend jaar 400 miljoen euro aan kosten hebben bespaard. Daarvan is nu al meer dan 240 miljoen euro gerealiseerd.

Meer uit Financieel

Lagere olieprijs leidt tot goedkoper vliegticket, zegt IATA-baas

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De luchtvaartindustrie profiteert van lagere olieprijzen die de kosten van kerosine drukken. Als gevolg daarvan hebben airlines ruimte om de prijzen van vliegtickets te verlagen, vertelde directeur Willie Walsh van de internationale brancheorganisatie voor luchtvaartmaatschappijen IATA.

2 uur geleden
Samenwerking in luchtvaart om India te verbinden met VS en Europa

DELHI (ANP) - De Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo gaat samenwerken met Delta Air Lines, Air France-KLM en Virgin Atlantic. Daarmee willen de airlines meer steden in India verbinden met bestemmingen in de Verenigde Staten, Canada en Europa. Dat hebben de luchtvaartmaatschappijen zondag aangekondigd.

3 uur geleden
Autoverkoop stijgt voor het eerst dit jaar, Tesla nog in het slop

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal verkochte nieuwe auto's in Nederland is in mei gestegen na vier maanden met dalende cijfers. Dat hebben de autobrancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC zondag gemeld. De verkoop van Tesla's zit echter nog altijd in het slop.

4 uur geleden
Nieuw Duits belastingbeleid moet bedrijven aan stekkerauto helpen

BERLIJN (ANP/DPA) - De regering in Duitsland wil het aantrekkelijker maken voor Duitse bedrijven om over te stappen op een volledig elektrische auto. Het ministerie van Financiën is daarom van plan de belastingregels te wijzigen, meldt dpa op basis van een wetsvoorstel dat het persbureau heeft ingezien.

5 uur geleden
Elon Musk ontkent drugsgebruik na bericht The New York Times

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elon Musk ontkent extensief drugsgebruik tijdens de verkiezingscampagne van Donald Trump vorig jaar. Hij reageert daarmee op een bericht van The New York Times, waarin werd beweerd dat Musk veelvuldig ketamine en andere soorten drugs zou gebruiken. "Voor de duidelijkheid, ik gebruik GEEN drugs! The New York Times liegt", schreef Musk in een bericht op X.

6 uur geleden
Groot protest in Bulgarije tegen invoering euro

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.

21 uur geleden
Zakenblad: families Aldi Nord en Aldi Süd praten over fusie

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.

23 uur geleden