
Verwijsindex moet nieuw leven worden ingeblazen
HEINKENSZAND - Met een campagne en veel bezoekjes aan scholen, organisaties en samenwerkingsverbanden willen de gemeenten de verwijsindex nieuw leven inblazen. “Dit is een ultieme poging.”
Het is een digitaal systeem waarmee professionals een signaal kunnen afgeven als ze zich zorgen maken over een kind. Als iemand denkt dat er iets niet goed gaat met een jongen of meisje tot 23 jaar kan hij of zij kijken in de verwijsindex. Daar kunnen ze een vinkje zetten bij een naam. Vervolgens weet je automatisch of er al eerder meldingen zijn gedaan over het kind. “Via het systeem kom je in contact met andere professionals. Je kunt dan informatie met elkaar delen en kijken of je samen iets kunt doen”, zegt Susanne van der Graaf van GGD Zeeland. “Het voordeel is dat het laagdrempelig is en je niet steeds opnieuw hoeft te beginnen.”
Slecht
De verwijsindex bestaat al jaren. “Maar hij functioneerde slecht”, zegt wethouder Marga van de Plasse van de gemeente Borsele. Zij en haar collega-bestuurders in Zeeland willen nog één keer proberen het van de grond te krijgen. “We gaan ermee de boer op, want we denken dat het een goed systeem is. Onbekend maakt onbemind. We moeten alle professionals in Zeeland activeren om het te gebruiken, want het werkt alleen als het breed wordt gedragen.”
De verwijsindex wordt de komende tijd onder de aandacht gebracht via een campagne #doehetvoorguus. Er is een website met meer informatie: www.verwijsindexzeeland.nl.
Meer uit Beveland
GOES - Het echtpaar De Nooijer-Dattin uit Goes vierde dinsdag hun 65-jarig huwelijk. Wethouder Joost de Goffau feliciteerde hen namens de gemeente Goes met deze mooie mijpaal.
23 minuten geledenGOES - In de Goese kernen is er een openbare 4 mei herdenking. Hieronder een overzicht van de vijf dorpen.
5 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Het voltallig college van burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland is aanwezig tijdens Dodenherdenking. De herdenking begint zondag 04 mei om 19.20 en wordt gehouden in de Protestantse kerk in Colijnsplaat. Burgemeester Meeuwisse zal daar een toespraak houden.
19 uur geledenHOEDEKENSKERKE - Op 4 mei worden ook in Hoedekenskerke de doden herdacht. Voorafgaande aan de eigenlijke herdenking wordt in de dorpskerk een algemene bijeenkomst gehouden. Hierbij wordt stilgestaan bij de hulp die het zo zwaar getroffen dorp ontving vanuit de Gemeente Enschede. Verder is er muziek en ruimte voor overdenking.
21 uur geledenKWADENDAMME - Terwijl de natuur in het voorjaar ontwaakt en wandelaars de paden van Zuid-Beveland weer weten te vinden, is één fenomeen in deze groene omgeving onmisbaar geworden: de vrijwillige boswachter.
1 dag geledenMevrouw en meneer de Nooijer-Dattin zijn 65 jaar getrouwd. De locoburgemeester Joost de Goffau kwam langs om ze te feliciteren.
1 dag geledenGOES - Tachtig jaar na de bevrijding van Nederland brengt een nieuwe wandelroute de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in Goes opnieuw tot leven. De route, ontwikkeld door Heemkundige Kring De Bevelanden, voert langs tientallen locaties in de binnenstad die een directe link hebben met het verzet, de bezetting en de bevrijding van de stad.
1 dag geleden