Verwaarloosde poolhond verblijft tijdenlang in eigen uitwerpselen
THOLEN - De LID (Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming) heeft afgelopen zaterdag in samenwerking met de politie een poolhond in beslag genomen op een huisadres in de gemeente Tholen.
Het dier verbleef vrijwel permanent in zijn eigen uitwerpselen in een bijkeuken. Omdat er niet of nauwelijks werd schoongemaakt, lagen er dikke lagen beschimmelde ontlasting in de ruimte en hing er een zware ammoniaklucht.
De hond werd slecht verzorgd, had een vervilte vacht en veel te lange nagels. De LID heeft het dier in overleg met het OM in beslag genomen en maakt proces-verbaal op tegen de eigenaar. De politie licht de gemeente en zorginstanties in over de situatie op het adres.
Meer uit Tholen
THOLEN - De Thoolse braderie zit er weer op. Vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus stonden ruim tachtig kramen verspreid door het historische centrum van Tholen. Ondanks het wisselvallige en vooral natte weer kijkt organisator Ralph Damen terug op een geslaagde editie."Het was nat", blikt Damen realistisch terug. Waar de zomer afgelopen maanden vooral droog is verlopen, kregen bezoekers en standhouders tijdens de braderie flink wat regen te verduren. Toch waren er gelukkig ook droge momenten. "Op zich was het op momenten echt wel gezellig druk. Zaterdagochtend was het droog en toen was er veel volk. Daar mogen we niet over klagen."
1 uur geledenZEELAND - Wie voor werk afhankelijk is van de Westerscheldetunnel, krijgt vanaf januari te maken met beperkingen. De tunnel wordt vanaf 11 januari 2027 vier maanden lang aangepakt. Organisaties en instellingen die in die periode toch door de tunnel moeten, kunnen vanaf nu een ontheffing aanvragen.
3 uur geledenTHOLEN - Op verzoek van de Thoolse FVD- en ABT-fractie komt de gemeenteraad van Tholen op dinsdag 1 september a.s. om 20.00 uur bijeen voor een extra vergadering. Aanleiding voor de bijeenkomst is vragen over de lopende processen rondom MFA Poortvliet en de tijdelijke noodopvang aan Postweg in Tholen.
7 uur geledenTHOLEN- Op de Kaaij heeft zaterdagochtend een aanrijding plaatsgevonden tussen een voetganger met een rollator en een achteruitrijdende auto. De voetganger kwam hierbij ten val. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse in verband met mogelijk letsel. Gelukkig bleek de wandelaar niet gewond te zijn geraakt.
1 dag geledenFIJNAART - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Joop Gottmers van Stichting De Goede Aarde.
1 dag geledenPOORTVLIET- De brandweer is zaterdagmiddag uitgerukt naar een chalet op Vakantiepark De Striene aan de Van der Slikkeweg. Daar had bij het opstarten van de pelletkachel een kleine explosie plaatsgevonden. Bij aankomst van de hulpdiensten was van brand geen sprake meer. Vermoedelijk had er een stofexplosie plaatsgevonden bij het opstarten van de kachel die kort een felle vlam veroorzaakte. De brandweerlieden voerden diverse metingen uit. De resultaten waren dusdanig laag dat de bewoners veilig naar hun chalet konden terugkeren.
1 dag geledenTHOLEN / BRUINISSE - Van maandag 5 oktober tot en met zondag 22 november 2026 voert Rijkswaterstaat werkzaamheden uit aan de noordelijke kolk van de duwvaartsluis van het Krammersluizencomplex.
1 dag geleden