Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vertrouwen in banken lijdt onder negatieve publiciteit'

'Vertrouwen in banken lijdt onder negatieve publiciteit'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen in de bankensector is afgelopen jaar niet verder verbeterd. Bij onder meer grootbanken ING en ABN AMRO was zelfs sprake van een lichte daling van het vertrouwen van klanten. Telkens wanneer banken negatief in het nieuws komen krijgt het vertrouwen weer een knauw, zo komt naar voren uit onderzoek in opdracht van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).

Banken liggen de laatste tijd onder een vergrootglas wegens tekortschieten bij het tegengaan van witwassen. Op een schaal van 1 tot 5 scoort de sector wat betreft vertrouwen nu een 3. Dat is net zo hoog als een jaar terug. Sinds 2015 is het vertrouwen slechts met 0,2 punten gestegen. De invloed van negatieve publiciteit over de sector, lijkt volgens de onderzoekers zeer groot.

ING trof in 2018 al een recordschikking met het Openbaar Ministerie van 775 miljoen euro omdat maatregelen tegen witwassen via de bank jarenlang ondermaats waren. ING ziet de eigen vertrouwensscore nu met 0,1 punt dalen tot een 3,1. ABN AMRO gaat van een 3,3 naar een 3,2. De bank liep vorig jaar tegen de lamp en moet op last van De Nederlandsche Bank (DNB) miljoenen klanten in Nederland gaan doorlichten.

Rabobank

Ook Rabobank werd vorig jaar op de vingers getikt. Het vertrouwen van klanten in Rabobank is niettemin gestegen van een 3,3 naar een 3,4. Maar de vertrouwensmeting liep tot eind september, terwijl pas in november aan het licht kwam dat Rabobank tienduizenden klanten opnieuw aan het doorlichten is op mogelijke witwasrisico's.

Banken willen het checken van geldstromen graag gezamenlijk oppakken. De eerste stappen voor zo'n gezamenlijk transactiemonitoringsysteem zijn al gezet. "Witwassen is bij banken top of mind en dat zal zo blijven", benadrukt NVB-voorzitter Chris Buijink in een toelichting. De sector probeert daarnaast vertrouwen te kweken door in te zetten op het verbeteren van de dienstverlening en inspanningen op het vlak van klimaat.

Meer uit Financieel

Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

5 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

6 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

9 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

11 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

1 dag geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

1 dag geleden