Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vertrouwen in banken lijdt onder negatieve publiciteit'

'Vertrouwen in banken lijdt onder negatieve publiciteit'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen in de bankensector is afgelopen jaar niet verder verbeterd. Bij onder meer grootbanken ING en ABN AMRO was zelfs sprake van een lichte daling van het vertrouwen van klanten. Telkens wanneer banken negatief in het nieuws komen krijgt het vertrouwen weer een knauw, zo komt naar voren uit onderzoek in opdracht van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).

Banken liggen de laatste tijd onder een vergrootglas wegens tekortschieten bij het tegengaan van witwassen. Op een schaal van 1 tot 5 scoort de sector wat betreft vertrouwen nu een 3. Dat is net zo hoog als een jaar terug. Sinds 2015 is het vertrouwen slechts met 0,2 punten gestegen. De invloed van negatieve publiciteit over de sector, lijkt volgens de onderzoekers zeer groot.

ING trof in 2018 al een recordschikking met het Openbaar Ministerie van 775 miljoen euro omdat maatregelen tegen witwassen via de bank jarenlang ondermaats waren. ING ziet de eigen vertrouwensscore nu met 0,1 punt dalen tot een 3,1. ABN AMRO gaat van een 3,3 naar een 3,2. De bank liep vorig jaar tegen de lamp en moet op last van De Nederlandsche Bank (DNB) miljoenen klanten in Nederland gaan doorlichten.

Rabobank

Ook Rabobank werd vorig jaar op de vingers getikt. Het vertrouwen van klanten in Rabobank is niettemin gestegen van een 3,3 naar een 3,4. Maar de vertrouwensmeting liep tot eind september, terwijl pas in november aan het licht kwam dat Rabobank tienduizenden klanten opnieuw aan het doorlichten is op mogelijke witwasrisico's.

Banken willen het checken van geldstromen graag gezamenlijk oppakken. De eerste stappen voor zo'n gezamenlijk transactiemonitoringsysteem zijn al gezet. "Witwassen is bij banken top of mind en dat zal zo blijven", benadrukt NVB-voorzitter Chris Buijink in een toelichting. De sector probeert daarnaast vertrouwen te kweken door in te zetten op het verbeteren van de dienstverlening en inspanningen op het vlak van klimaat.

Meer uit Financieel

Europees Parlement steunt introductie digitale euro

BRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.

32 minuten geleden
Paramount verhoogt vijandig bod op Warner Bros. Discovery

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft zijn vijandige overnamebod op Warner Bros. Discovery verhoogd in een poging aandeelhouders te overtuigen zijn bod te steunen in plaats van dat van concurrent Netflix.

54 minuten geleden
FNV: kleine vertragingen op Schiphol door actie douaniers

SCHIPHOL (ANP) - Door een actie van de douane op Schiphol hebben passagiers dinsdagmiddag na aankomst kleine vertragingen opgelopen, meldt vakbond FNV. De douaniers voerden actie omdat ze een hoger salaris voor rijksambtenaren willen en deden dit door tijdelijk extra controles uit te voeren, waardoor er enige vertraging ontstond.

1 uur geleden
Muziekdienst Spotify flink hoger op Wall Street na recordkwartaal

NEW YORK (ANP) - Spotify werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De muziekstreamingdienst zag de omzet en winst stijgen in het laatste kwartaal van 2025. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg tot een nieuw record van 751 miljoen. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts, groeide tot 290 miljoen. Voor het huidige kwartaal rekent Spotify op een verdere stijging van het aantal gebruikers en betalende abonnees. Het aandeel won 15,5 procent.

1 uur geleden
Ondernemers vragen politiek om aandacht voor grensregio's

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers klagen dat volgens hen steeds meer Nederlandse consumenten naar Duitsland of België gaan voor hun dagelijkse boodschappen of om te tanken. Daardoor dreigen in Nederlandse grensregio's winkelsluitingen, banenverlies en een verschralend voorzieningenniveau, staat in een verklaring die voorzitter Jacco Vonhof van MKB-Nederland dinsdag samen met andere ondernemersorganisaties heeft aangeboden aan de Kamercommissie voor Economische Zaken.

1 uur geleden
Zeker vijf baby's in België besmet na drinken Nestlé-melk

BRUSSEL (ANP) - In België zijn zeker vijf baby's besmet met de giftige stof cereulide na het drinken van babymelk van Nestlé. Dat meldt het Vlaamse Departement Zorg aan persbureau Belga na laboratoriumonderzoek van de ontlasting. De kindjes hadden milde klachten.

2 uur geleden
Motorfietsenverkoop Harley-Davidson flink gedaald in 2025

MILWAUKEE (ANP) - Het bekende Amerikaanse motorfietsenmerk Harley-Davidson heeft vorig jaar wereldwijd minder motors verkocht door de onzekere economische omstandigheden en het zwakke consumentenvertrouwen. Volgens het bedrijf uit Milwaukee daalde de verkoop met 12 procent tot 132.535 motorfietsen vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden