Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vertrouwen beleggers weer bijna op niveau van voor de crisis'

'Vertrouwen beleggers weer bijna op niveau van voor de crisis'

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van beleggers ligt bijna weer op het niveau van voor de crisis. Volgens de maandelijkse BeleggersBarometer van ING bereikte het vertrouwen het hoogste niveau sinds februari vorig jaar.

Beleggers zijn onder andere positiever over hun financiële situatie en de waardeontwikkeling van de eigen beleggingsportefeuille. Als het gaat om de algehele economische situatie zijn beleggers volgens ING wat minder positief over de komende maanden.

Verder wordt voor april een stand van de AEX-index van 640 punten voorspeld. Dat is nagenoeg gelijk aan de huidige stand van de leidende index in Amsterdam, maar volgens ING is dat evengoed de hoogste inschatting sinds het begin van de metingen. 40 procent van de Nederlandse beleggers gaat volgens ING momenteel voor safe en vindt het een goede tijd om te beleggen in minder risicovolle sectoren. Ongeveer 30 procent van de beleggers investeert in risicovolle sectoren.

Verder blijkt uit de barometer dat beleggers minder bezorgd zijn over hun baan. De positieve houding ziet ING terug in de verbeterde inschatting van de eigen financiële situatie van het huishouden. De zekerheid over werk en inkomen is hierin, samen met de ontwikkeling van de huizenprijzen, een belangrijke factor, aldus ING.

Meer uit Financieel

VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

4 minuten geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

5 minuten geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

6 minuten geleden
Minister: marine VS begeleidt nog geen schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.

25 minuten geleden
CPB waarschuwt voor fors hogere inflatie door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.

1 uur geleden
KLM vliegt langer niet naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.

3 uur geleden
IEA: Iran-oorlog zorgt voor grootste verstoring oliemarkt ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.

3 uur geleden