Verstappen ziet na 'redelijk goede dag' ruimte voor verbetering
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen sprak na de eerste twee vrije trainingen van de Dutch Grand Prix van een "redelijk goede dag". De Nederlandse Formule 1-coureur ziet nog wel wat verbeterpunten voor hem en zijn team Red Bull.
"We moeten een paar dingen verfijnen. In bepaalde bochten was ik niet echt blij met de balans. Dat moeten we meer op orde krijgen", zei Verstappen, die dit weekeinde voor de negende keer op rij een grand prix in de belangrijkste raceklasse hoopt te winnen en daarmee een record te evenaren.
De 25-jarige Limburger zette in de eerste vrije training de beste tijd neer. In de tweede sessie was de Brit Lando Norris van McLaren rapper. "In de tweede training was het moeilijker een foutloze ronde te rijden. Het was constant druk met andere auto's in mijn buurt. Al met al was het best goed, ik heb wat dingen met de auto geprobeerd."
'Veel potentie'
Tegen het einde van de eerste training ging Verstappen met zijn auto even de grindstrook op. De coureur zei dat dat niet kwam door zand op de baan, wat verondersteld werd. "Er ligt altijd wel wat zand op het circuit. Ik zat denk ik te dicht op de auto voor mij. Zodra je te maken hebt met overstuur, wil je niet meer spinnen. Dus dan ga je gewoon over het grind. Ik had het allemaal onder controle."
Verstappen ziet de kwalificatierace van zaterdag met vertrouwen tegemoet. "Ik denk dat de auto veel potentie heeft om morgen weer een goede dag te hebben. Ik moet nog een paar dingen verfijnen en ik heb er alle vertrouwen in dat we vooraan eindigen."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
19 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
20 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
22 uur geleden