Verstappen ziet na 'redelijk goede dag' ruimte voor verbetering
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen sprak na de eerste twee vrije trainingen van de Dutch Grand Prix van een "redelijk goede dag". De Nederlandse Formule 1-coureur ziet nog wel wat verbeterpunten voor hem en zijn team Red Bull.
"We moeten een paar dingen verfijnen. In bepaalde bochten was ik niet echt blij met de balans. Dat moeten we meer op orde krijgen", zei Verstappen, die dit weekeinde voor de negende keer op rij een grand prix in de belangrijkste raceklasse hoopt te winnen en daarmee een record te evenaren.
De 25-jarige Limburger zette in de eerste vrije training de beste tijd neer. In de tweede sessie was de Brit Lando Norris van McLaren rapper. "In de tweede training was het moeilijker een foutloze ronde te rijden. Het was constant druk met andere auto's in mijn buurt. Al met al was het best goed, ik heb wat dingen met de auto geprobeerd."
'Veel potentie'
Tegen het einde van de eerste training ging Verstappen met zijn auto even de grindstrook op. De coureur zei dat dat niet kwam door zand op de baan, wat verondersteld werd. "Er ligt altijd wel wat zand op het circuit. Ik zat denk ik te dicht op de auto voor mij. Zodra je te maken hebt met overstuur, wil je niet meer spinnen. Dus dan ga je gewoon over het grind. Ik had het allemaal onder controle."
Verstappen ziet de kwalificatierace van zaterdag met vertrouwen tegemoet. "Ik denk dat de auto veel potentie heeft om morgen weer een goede dag te hebben. Ik moet nog een paar dingen verfijnen en ik heb er alle vertrouwen in dat we vooraan eindigen."
Meer uit Sport
ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geleden