Verstappen ziet na 'redelijk goede dag' ruimte voor verbetering
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen sprak na de eerste twee vrije trainingen van de Dutch Grand Prix van een "redelijk goede dag". De Nederlandse Formule 1-coureur ziet nog wel wat verbeterpunten voor hem en zijn team Red Bull.
"We moeten een paar dingen verfijnen. In bepaalde bochten was ik niet echt blij met de balans. Dat moeten we meer op orde krijgen", zei Verstappen, die dit weekeinde voor de negende keer op rij een grand prix in de belangrijkste raceklasse hoopt te winnen en daarmee een record te evenaren.
De 25-jarige Limburger zette in de eerste vrije training de beste tijd neer. In de tweede sessie was de Brit Lando Norris van McLaren rapper. "In de tweede training was het moeilijker een foutloze ronde te rijden. Het was constant druk met andere auto's in mijn buurt. Al met al was het best goed, ik heb wat dingen met de auto geprobeerd."
'Veel potentie'
Tegen het einde van de eerste training ging Verstappen met zijn auto even de grindstrook op. De coureur zei dat dat niet kwam door zand op de baan, wat verondersteld werd. "Er ligt altijd wel wat zand op het circuit. Ik zat denk ik te dicht op de auto voor mij. Zodra je te maken hebt met overstuur, wil je niet meer spinnen. Dus dan ga je gewoon over het grind. Ik had het allemaal onder controle."
Verstappen ziet de kwalificatierace van zaterdag met vertrouwen tegemoet. "Ik denk dat de auto veel potentie heeft om morgen weer een goede dag te hebben. Ik moet nog een paar dingen verfijnen en ik heb er alle vertrouwen in dat we vooraan eindigen."
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
19 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden