Verstappen ziet in Zandvoort dat hij 'beetje te langzaam is'
ZANDVOORT (ANP) - Er is werk aan de winkel voor Red Bull in de Dutch Grand Prix. "We zijn een beetje te langzaam", zei Max Verstappen na de twee vrije trainingen, waarin hij respectievelijk de tweede en de vijfde tijd realiseerde. "Een beetje te langzaam in de korte run en een beetje te langzaam in de lange run. Op dit moment weten we niet goed hoe we dit specifiek moeten verbeteren. We zullen daarnaar moeten kijken."
Verstappen aast op een vierde zege op rij in de Grote Prijs van Nederland, maar hij is in een fase terechtgekomen waarin hij niet meer zo dominant is als in de voorgaande twee seizoenen. De 26-jarige Limburger heeft na de Grote Prijs van Spanje op 23 juni niet meer gewonnen en is al vier races zonder zege. "De positie waarin we verkeren is niet helemaal onverwacht. De afgelopen races misten we ook al de snelheid. Een verrassing is het dus niet, maar we gaan er wel alles aan doen om de auto wat beter in vorm te krijgen voor de kwalificatie op zaterdag."
In de eerste training was Lando Norris van McLaren iets sneller dan Verstappen, na de tweede training stonden George Russell (Mercedes), Oscar Piastri (McLaren), Lewis Hamilton (Mercedes) en Norris boven hem in de rangschikking. "In de eerste training konden we door de regen niet veel rijden, maar in de tweede sessie was het opgeklaard en werd wel al duidelijker waar we staan", zei Verstappen.
Er was voor de trainingen veel te doen om het weer. Coureurs als Norris en Charles Leclerc (Ferrari) spraken hun zorgen uit over de verwachte windkracht 7 tot 8. De Formule 1-bolides zouden daardoor wel eens in de problemen kunnen komen op het duinencircuit. In de praktijk viel het mee. De windvlagen hadden wel invloed op de bestuurbaarheid, maar de coureurs ondervonden nauwelijks grote problemen.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
13 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden