Verstappen zevende in kwalificatie voor GP van Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen begint zondag vanaf de tegenvallende zevende startplek aan de Grote Prijs van Hongarije. De Nederlandse coureur moest in de kwalificatie ruim 1,4 seconde toegeven op Lewis Hamilton, de wereldkampioen die in de Mercedes poleposition veroverde in 1.13,447. Verstappen veroverde vorig jaar op de Hungaroring voor het eerst poleposition in de Formule 1, maar hij worstelt nu al het hele weekeinde met de afstelling van zijn Red Bull-bolide.
De 22-jarige kopman van de Oostenrijkse renstal heeft op de startopstelling de coureurs van Mercedes (Hamilton en Valtteri Bottas), Racing Point (Lance Stroll en Sergio Pérez) en Ferrari (Sebastian Vettel en Charles Leclerc) voor zich staan. Zijn Thaise teamgenoot Alexander Albon wist het laatste deel van de kwalificatie niet eens te halen. Albon begint zondag om 15.10 uur vanaf de dertiende plek aan de race.
De monteurs van Red Bull maakten in de nacht van vrijdag op zaterdag overuren om aan de auto's te sleutelen. Ze hoopten zo een oplossing te vinden om het grote verschil met vooral Mercedes en Racing Point in de eerste trainingen te overbruggen. Verstappen kon in de kwalificatie echter de strijd niet aan. Hij moest zelfs nog even flink doortrappen om de eerste schifting door te komen. Verstappen stond vlak voor het verstrijken van de tijd op de vijftiende plaats en daarmee in de gevarenzone. Hij perste er echter nog een snel rondje uit, waardoor hij in ieder geval verder kon gaan.
"Ik heb nu weer te maken met onderstuur", zei Verstappen tijdens het tweede deel van de kwalificatie over de boordradio. "Wat is er toch met de banden aan de hand?"
De Mercedessen waren oppermachtig, gevolgd door de roze bolides van Racing Point. "Onze auto is het hele weekeinde al heel sterk", zei Stroll, de Canadees die zich als derde kwalificeerde.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.
10 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.
22 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.
23 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.
1 dag geleden