Verstappen zag alles op zijn plek vallen in de kwalificatie
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was tevreden nadat hij poleposition had veroverd bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein. "Het was heel leuk, de baan had veel grip, alleen was het een beetje 'tricky' met de wind om een goed rondje bij elkaar te krijgen", zei de 26-jarige Red Bullcoureur na afloop van de kwalificatie.
Verstappen zag dat, hoewel het team zoekende was in de vrije trainingen op het circuit van Sakhir, alles bij elkaar kwam in de kwalificatie. "Ik ben blij om op pole te staan. Om eerlijk te zijn had ik het niet verwacht. Het was lastig met de wind, maar het is ons toch geluk om de auto in orde te krijgen", reageerde de drievoudig wereldkampioen in de Formule 1.
De Limburger begon zijn slotronde in de slipstream van de McLaren van Oscar Piastri. "Dat hielp een beetje, misschien een tiende van een seconde", vertelde hij later bij Viaplay over zijn 33e poleposition. "Het kwam zo uit dat ik aan de kant moest, dan kan ik beter ook maar meteen die slipstream meepakken. In de derde kwalificatiesessie kwam alles goed samen, maar in de tweede sessie zag je ook het potentieel van Ferrari. Het zat dicht bij elkaar."
Voor de race denkt Verstappen ook dat het dicht bij elkaar zal liggen. "Ik heb er vertrouwen in dat we een sterke race zullen rijden." Zijn concurrenten Charles Leclerc in de Ferrari en George Russell in de Mercedes zeiden te verwachten dat Verstappen in de Red Bull nog ver voor ligt in de race.
Horner over onderzoek
Teambaas Christian Horner van Red Bull vertelde bij Viaplay dat Verstappen eerst dacht dat zijn rondje niet genoeg was voor poleposition. "Gelukkig was het dat wel. Ik heb steeds gezegd dat in dit seizoen zonder veel nieuwe regels de wagens dichter bij elkaar komen."
Horner reageerde voor de camera ook nog kort op het onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag waarin hij woensdag door het moederbedrijf Red Bull werd vrijgesproken. "Dat is vanzelfsprekend een afleiding geweest. Maar de klachten zijn afgewezen, we focussen ons nu weer op het racen."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
6 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden