Verstappen zag alles op zijn plek vallen in de kwalificatie
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was tevreden nadat hij poleposition had veroverd bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein. "Het was heel leuk, de baan had veel grip, alleen was het een beetje 'tricky' met de wind om een goed rondje bij elkaar te krijgen", zei de 26-jarige Red Bullcoureur na afloop van de kwalificatie.
Verstappen zag dat, hoewel het team zoekende was in de vrije trainingen op het circuit van Sakhir, alles bij elkaar kwam in de kwalificatie. "Ik ben blij om op pole te staan. Om eerlijk te zijn had ik het niet verwacht. Het was lastig met de wind, maar het is ons toch geluk om de auto in orde te krijgen", reageerde de drievoudig wereldkampioen in de Formule 1.
De Limburger begon zijn slotronde in de slipstream van de McLaren van Oscar Piastri. "Dat hielp een beetje, misschien een tiende van een seconde", vertelde hij later bij Viaplay over zijn 33e poleposition. "Het kwam zo uit dat ik aan de kant moest, dan kan ik beter ook maar meteen die slipstream meepakken. In de derde kwalificatiesessie kwam alles goed samen, maar in de tweede sessie zag je ook het potentieel van Ferrari. Het zat dicht bij elkaar."
Voor de race denkt Verstappen ook dat het dicht bij elkaar zal liggen. "Ik heb er vertrouwen in dat we een sterke race zullen rijden." Zijn concurrenten Charles Leclerc in de Ferrari en George Russell in de Mercedes zeiden te verwachten dat Verstappen in de Red Bull nog ver voor ligt in de race.
Horner over onderzoek
Teambaas Christian Horner van Red Bull vertelde bij Viaplay dat Verstappen eerst dacht dat zijn rondje niet genoeg was voor poleposition. "Gelukkig was het dat wel. Ik heb steeds gezegd dat in dit seizoen zonder veel nieuwe regels de wagens dichter bij elkaar komen."
Horner reageerde voor de camera ook nog kort op het onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag waarin hij woensdag door het moederbedrijf Red Bull werd vrijgesproken. "Dat is vanzelfsprekend een afleiding geweest. Maar de klachten zijn afgewezen, we focussen ons nu weer op het racen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
6 uur geleden