Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zag alles op zijn plek vallen in de kwalificatie

Verstappen zag alles op zijn plek vallen in de kwalificatie

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was tevreden nadat hij poleposition had veroverd bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein. "Het was heel leuk, de baan had veel grip, alleen was het een beetje 'tricky' met de wind om een goed rondje bij elkaar te krijgen", zei de 26-jarige Red Bullcoureur na afloop van de kwalificatie.

Verstappen zag dat, hoewel het team zoekende was in de vrije trainingen op het circuit van Sakhir, alles bij elkaar kwam in de kwalificatie. "Ik ben blij om op pole te staan. Om eerlijk te zijn had ik het niet verwacht. Het was lastig met de wind, maar het is ons toch geluk om de auto in orde te krijgen", reageerde de drievoudig wereldkampioen in de Formule 1.

De Limburger begon zijn slotronde in de slipstream van de McLaren van Oscar Piastri. "Dat hielp een beetje, misschien een tiende van een seconde", vertelde hij later bij Viaplay over zijn 33e poleposition. "Het kwam zo uit dat ik aan de kant moest, dan kan ik beter ook maar meteen die slipstream meepakken. In de derde kwalificatiesessie kwam alles goed samen, maar in de tweede sessie zag je ook het potentieel van Ferrari. Het zat dicht bij elkaar."

Voor de race denkt Verstappen ook dat het dicht bij elkaar zal liggen. "Ik heb er vertrouwen in dat we een sterke race zullen rijden." Zijn concurrenten Charles Leclerc in de Ferrari en George Russell in de Mercedes zeiden te verwachten dat Verstappen in de Red Bull nog ver voor ligt in de race.

Horner over onderzoek

Teambaas Christian Horner van Red Bull vertelde bij Viaplay dat Verstappen eerst dacht dat zijn rondje niet genoeg was voor poleposition. "Gelukkig was het dat wel. Ik heb steeds gezegd dat in dit seizoen zonder veel nieuwe regels de wagens dichter bij elkaar komen."

Horner reageerde voor de camera ook nog kort op het onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag waarin hij woensdag door het moederbedrijf Red Bull werd vrijgesproken. "Dat is vanzelfsprekend een afleiding geweest. Maar de klachten zijn afgewezen, we focussen ons nu weer op het racen."

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

5 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

6 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

8 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

8 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

9 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

10 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

10 uur geleden