Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië wint na verlenging van Kaapverdië en treft nu Egypte

Argentinië wint na verlenging van Kaapverdië en treft nu Egypte

MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.

De Argentijnse treffers werden gemaakt door Lionel Messi, oud-Ajacied Lisandro Martínez en via een eigen doelpunt van Edilson Borges. Messi zette met zijn achtste treffer op dit toernooi het record van WK-topscorer aller tijden op twintig doelpunten. De geboren Rotterdammers Deroy Duarte en Sidny Lopes Cabral scoorden voor Kaapverdië.

Bondscoach Scaloni gaf Messi zijn basisplaats terug nadat hij tijdens de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk als reserve was begonnen. Kaapverdië begon met de drie geboren Rotterdammers Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte. Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank. Livramento en Monteiro mochten in de 67e minuut invallen.

Argentinië werd na een kwartier spelen voor het eerst pas echt gevaarlijk. Een schot van Messi ging voorlangs. Een paar minuten later schoot de sterspeler een vrije trap in de handen van doelman Josimar Vozinha. Na bijna een half uur spelen brak Messi de wedstrijd wel open. Hij nam een assist van Lisandro Martínez met één voetbeweging aan en schoot daarna met links raak.

Kaapverdië kwam in de tweede helft verrassend genoeg terug. Deroy Duarte zette 'De Blauwe Haaien' na 59 minuten op gelijke hoogte voor tienduizenden verbaasde Argentijnse fans. De jongste van de twee broertjes Duarte kreeg een assist van Ryan Mendes. Argentinië ging onder aanvoering van Messi op zoek naar het winnende doelpunt, maar Kaapverdië hield net als eerder in de groepsfase tegen Spanje (0-0), Uruguay (2-2) en Saudi-Arabië (0-0) in de tweede helft stand.

Argentinië sloeg aan het begin van de eerste helft van de verlenging meteen toe. Alexis Mac Allister kreeg de assist op zijn naam waaruit Lisandro Martínez scoorde. Kaapverdië richtte zich wonderwel opnieuw op. Lopes Cabral zette zijn land in de 103e minuut weer op gelijke hoogte. Dol van geluk vierde hij zijn doelpunt. In de 111e minuut was het alsnog gebeurd voor Kaapverdië toen Borges de bal uit een corner van Messi na een inzet van Cristian Romero achter zijn eigen doelman werkte.

Kaapverdië verliet het toernooi met opgeheven hoofd als de grootste verrassing van het WK.

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

6 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

8 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

12 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

14 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

15 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

15 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

15 uur geleden