Verstappen vanaf startplek twee op jacht naar tiende zege op rij
MONZA (ANP) - Max Verstappen gaat zondag in de Grote Prijs van Italië op jacht naar zijn tiende zege op rij in de Formule 1. Als de tweevoudig wereldkampioen erin slaagt de race op de snelle baan van Monza te winnen, is hij alleen recordhouder met meeste opeenvolgende overwinningen. Hij deelt nu nog het record van negen zeges op rij met de Duitser Sebastian Vettel.
Verstappen begint niet op poleposition, maar start in zijn Red Bull vanaf de tweede plaats. Carlos Sainz pakte met een perfecte ronde in de kwalificaties de pole. De Spaanse coureur van Ferrari gaf daarmee de fanatieke Italiaanse racefans iets om te vieren. Charles Leclerc van Ferrari en George Russell van Mercedes vullen de tweede startrij op Monza.
Sainz rekent er niet op dat hij gaat winnen. "Ik zal vanaf de start alles geven en proberen het zo lang mogelijk op te nemen tegen Max, maar normaal gesproken is zijn racesnelheid groter", zei de Spanjaard na de kwalificatie.
Verstappen was in de kwalificatie een fractie minder snel dan Sainz, maar hij klaagde niet. "Ik ben tevreden met de afstelling van de auto en normaal gesproken ben ik sneller dan de Ferrari's. Tien zeges op rij zou fantastisch zijn, maar ik moet nog wel de race zo goed mogelijk uitvoeren."
Verstappen leidt riant in het kampioenschap van de Formule 1 en stevent af op zijn derde wereldtitel. De Grote Prijs van Italië start om 15.00 uur.
Meer uit Sport
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
52 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
15 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
17 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
23 uur geleden