Verstappen valt uit in Melbourne met rokende Red Bull
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is na vijf ronden uitgevallen in de Grote Prijs van Australië. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest de strijd op het circuit van Melbourne staken nadat zijn Red Bull begon te roken en zelfs vlammen liet zien.
Verstappen won vorig jaar nog de race in Melbourne. Het jaar daarvoor viel hij ook uit. Sindsdien had hij 43 achtereenvolgende races de finish gehaald.
De start op circuit Albert Park was nog vlekkeloos. De Nederlander vertrok van poleposition en hield in de eerste ronde keurig de eerste plaats vast. In de tweede ronde kreeg hij onverwacht al de eerste tegenslag, want hij werd ingehaald door Carlos Sainz in zijn Ferrari.
Terwijl de Spanjaard onverstoorbaar hard doorreed, waren er bij Verstappen ineens rookpluimen te zien aan de achterkant van zijn auto. "Rook, ik heb blauwe rook en brand", riep hij over de boordradio. Kort daarvoor had hij al geklaagd dat de auto een beetje vreemd aanvoelde.
De Nederlander moest zijn auto wel naar de pitstraat dirigeren, waar monteurs meteen met brandblussers de vlammen te lijf gingen. Verstappen stapte snel uit.
De Limburger beleefde zo in Melbourne zijn eerste grote sof in tijden. Vorig jaar domineerde hij het seizoen met negentien overwinningen in 22 races. Dit jaar leek hij opnieuw ongenaakbaar met overwinningen in Bahrein en Saudi-Arabië. Hij had in Australië zijn Formule 1-record van tien zeges op rij kunnen evenaren, maar een onwillige Red Bull voorkwam dat.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
4 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
7 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
10 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
14 uur geleden