Verstappen tevreden met vijfde plek in Singapore
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen kan ondanks zijn dominantie dit seizoen leven met de vijfde plek in de Grote Prijs van Singapore. De tweevoudig wereldkampioen en leider in de WK-stand merkte dat zijn Red Bull tijdens de race iets beter was dan een dag eerder tijdens de kwalificatie, toen hij niet verder was gekomen dan de elfde tijd en daardoor tot een inhaalrace was veroordeeld.
"Ik ben wel tevreden", reageerde Verstappen bij Viaplay. "Eigenlijk zat alles in de race tegen qua safetycars, maar toen ik eenmaal op de mediumband reed ging het wel goed." De Nederlander reed in het tweede deel van de race van de vijftiende naar de vijfde plek.
Verstappen wijt het moeizame weekend aan het feit dat de race in Singapore op een stratencircuit was. Hij won er nog nooit. "Over het algemeen is de auto natuurlijk niet goed op stratencircuits, maar dit was echt te veel van het goede." Volgende week in Japan rekent de 25-jarige Limburger op verbetering. "Suzuka is een mooi circuit."
Verstappen zag in Singapore zijn historische zegereeks eindigen. Hij kon zijn record van tien overwinningen op rij niet verder uitbouwen. De Nederlander is alsnog een stap dichter bij zijn derde wereldtitel op rij gekomen, doordat concurrent en teamgenoot Sergio Pérez niet verder kwam dan de achtste plek.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
6 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
10 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
17 uur geleden