Verstappen tevreden met vijfde plek in Singapore
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen kan ondanks zijn dominantie dit seizoen leven met de vijfde plek in de Grote Prijs van Singapore. De tweevoudig wereldkampioen en leider in de WK-stand merkte dat zijn Red Bull tijdens de race iets beter was dan een dag eerder tijdens de kwalificatie, toen hij niet verder was gekomen dan de elfde tijd en daardoor tot een inhaalrace was veroordeeld.
"Ik ben wel tevreden", reageerde Verstappen bij Viaplay. "Eigenlijk zat alles in de race tegen qua safetycars, maar toen ik eenmaal op de mediumband reed ging het wel goed." De Nederlander reed in het tweede deel van de race van de vijftiende naar de vijfde plek.
Verstappen wijt het moeizame weekend aan het feit dat de race in Singapore op een stratencircuit was. Hij won er nog nooit. "Over het algemeen is de auto natuurlijk niet goed op stratencircuits, maar dit was echt te veel van het goede." Volgende week in Japan rekent de 25-jarige Limburger op verbetering. "Suzuka is een mooi circuit."
Verstappen zag in Singapore zijn historische zegereeks eindigen. Hij kon zijn record van tien overwinningen op rij niet verder uitbouwen. De Nederlander is alsnog een stap dichter bij zijn derde wereldtitel op rij gekomen, doordat concurrent en teamgenoot Sergio Pérez niet verder kwam dan de achtste plek.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
5 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
5 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden