Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start voor derde jaar op rij vanaf pole in Zandvoort

Verstappen start voor derde jaar op rij vanaf pole in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft voor het derde jaar op rij poleposition gepakt voor zijn thuisrace in Zandvoort. Voor het oog van 105.000 veelal in het oranje geklede fans reed de 25-jarige Limburger van Red Bull met 1.10,567 met afstand het snelste rondje in de kwalificatie. Lando Norris van McLaren pakte op ruim een halve seconde de tweede startplek, voor Mercedes-coureur George Russell.

De kwalificatie verliep aanvankelijk redelijk zonnig en zonder incidenten, in tegenstelling tot de rommelige en natte eerdere sessies op de dag. Maar ook de kwalificatie kende crashes. Met nog 8 minuten op de klok kwam eerst Logan Sargeant van Williams in de boarding terecht. Daardoor moesten de coureurs 20 minuten naar binnen.

4 minuten na de hervatting was er een rode vlag vanwege een crash van Charles Leclerc. Daarmee kwam er een einde aan de kwalificatie van de nummer 5 van de WK-stand. De Monegask kon wel zelf uit zijn Ferrari komen.

Pérez

Na het vele oponthoud hadden de coureurs op de droge baan nog maar weinig tijd om een snel rondje neer te zetten. Dat lukte Verstappen ondanks de grote druk wel, in tegenstelling tot zijn teamgenoot en grootste concurrent Sergio Pérez. De Mexicaanse nummer 2 van de WK-stand kwam niet verder dan de zevende tijd.

Ook Lewis Hamilton staat zondag voor een inhaalrace. De zevenvoudig wereldkampioen en nummer 4 in de WK-stand kwam in het tweede gedeelte van de kwalificatie niet verder dan de dertiende tijd, waardoor hij niet aan het laatste deel mocht meedoen en van redelijk achteraan moet beginnen.

De afgelopen twee jaar reed Verstappen vanaf de eerste startplek naar de overwinning in de Grote Prijs van Nederland. Zondag heeft de tweevoudig wereldkampioen de uitgelezen kans om de recordreeks van negen achtereenvolgende zeges in de Formule 1 te evenaren. Dat lukte de Duitser Sebastian Vettel tot nu toe als enige, in 2013.

Meer uit Sport

Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

2 uur geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

3 uur geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

4 uur geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

5 uur geleden
Formule 1 kondigt hitteprotocol af voor GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.

5 uur geleden
Tennisbond ITF doopt zichzelf om tot World Tennis

LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.

8 uur geleden
Hockeyers gelijk tegen België in Pro League, verliezen shoot-outs

WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.

20 uur geleden