Verstappen staat in Saudi-Arabië voor een inhaalrace
JEDDAH (ANP) - Max Verstappen staat in de Grote Prijs van Saudi-Arabië voor een inhaalrace. De tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 vertrekt om 18.00 uur vanaf de vijftiende positie. Verstappen kreeg tijdens de kwalificatie te maken met een gebroken aandrijfas, waardoor hij niet kon meedoen in de strijd om poleposition.
Volgens databureau Gracenote wist slechts één keer een coureur in de Formule 1 een race te winnen vanaf de vijftiende startplek. Dat was Fernando Alonso in 2008 in de GP van Singapore. De Spanjaard van Aston Martin staat in Saudi-Arabië op de voorste startrij naast Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen die pole pakte.
Verstappen was twee weken geleden oppermachtig bij de openingsrace van het seizoen in Bahrein. Pérez eindigde toen als tweede, Alonso werd derde. Verstappen was in Saudi-Arabië tijdens alle trainingen de snelste coureur, maar een technisch mankement aan zijn Red Bull zorgt ervoor dat hij in de race wordt gedwongen tot achtervolgen.
Nyck de Vries begint vanaf de achttiende plaats aan zijn tweede grand prix in dienst van AlphaTauri.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
3 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
5 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
10 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
11 uur geleden