Verstappen staat in Saudi-Arabië voor een inhaalrace
JEDDAH (ANP) - Max Verstappen staat in de Grote Prijs van Saudi-Arabië voor een inhaalrace. De tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 vertrekt om 18.00 uur vanaf de vijftiende positie. Verstappen kreeg tijdens de kwalificatie te maken met een gebroken aandrijfas, waardoor hij niet kon meedoen in de strijd om poleposition.
Volgens databureau Gracenote wist slechts één keer een coureur in de Formule 1 een race te winnen vanaf de vijftiende startplek. Dat was Fernando Alonso in 2008 in de GP van Singapore. De Spanjaard van Aston Martin staat in Saudi-Arabië op de voorste startrij naast Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen die pole pakte.
Verstappen was twee weken geleden oppermachtig bij de openingsrace van het seizoen in Bahrein. Pérez eindigde toen als tweede, Alonso werd derde. Verstappen was in Saudi-Arabië tijdens alle trainingen de snelste coureur, maar een technisch mankement aan zijn Red Bull zorgt ervoor dat hij in de race wordt gedwongen tot achtervolgen.
Nyck de Vries begint vanaf de achttiende plaats aan zijn tweede grand prix in dienst van AlphaTauri.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het Nederlands team voor de Olympische Spelen en Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo is in Heerenveen overgedragen aan chefs de mission Carl Verheijen en Esther Vergeer. NOC*NSF presenteerde op het middenterrein in schaatstempel Thialf een team van 33 atleten die al zeker zijn van deelname aan de Winterspelen. Drie olympiërs ontbraken in Thialf.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting is vooralsnog niet geselecteerd als shorttrackster voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De KNSB maakte maandag acht van de tien namen bekend die door de selectiecommissie shorttrack (SCST) zijn voorgedragen bij NOC*NSF.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - De Keniaanse topatlete Beatrice Chebet neemt dit jaar een pauze vanwege haar zwangerschap. Dat meldde de manager van de tweevoudig olympisch kampioene op sociale media.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
22 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
22 uur geleden