Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen snelste in 1e vrije training Spanje, De Vries vierde

Verstappen snelste in 1e vrije training Spanje, De Vries vierde

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Spanje de beste tijd genoteerd. De tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.14,606, waarmee hij zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez en de Fransman Esteban Ocon (Alpine) achter zich liet. Nyck de Vries verraste in zijn AlphaTauri met de vierde tijd.

De Vries zette tien minuten voor het einde van de sessie een tijd van 1.15,504 op de klok, goed voor de derde tijd op dat moment. Alleen Ocon ging met 1.15,418 nog onder de tijd van de Nederlander. Verstappen was de enige onder de 1.15. Pérez klokte 1.15,374.

Met de Grote Prijs van Spanje staat zondag de zevende race van het seizoen op het programma. De coureurs van Red Bull verdeelden de hoofdprijzen bij de eerdere zes. Verstappen was vier keer de snelste, Pérez won twee keer. Ook in Barcelona waren de voortekenen in de aanloop naar de grand prix gunstig voor de nummers 1 en 2 van de WK-stand. "Normaal gesproken ziet het hier goed voor ons uit. Als we een goede balans kunnen vinden, komt het goed", zei de Nederlander donderdag.

Twaalfde plaats

Verstappen en Pérez stelden vrijdag in de eerste vrije training niet teleur. De twee wisselden elkaar aan het begin van de sessie af, voordat de WK-leider ruim onder de tijd van de Mexicaan dook. In het restant van de sessie kwam niemand meer in de buurt van de tijden van de Red Bulls.

De nog puntloze De Vries, die vorige week in Monaco met de twaalfde plaats zijn beste klassering van het seizoen had neergezet, trok de goede lijn door in Barcelona. De oud-kampioen in de Formule 2 en Formule E was iets sneller dan Pierre Gasly (Alpine), die de vijfde tijd klokte. Fernando Alonso (Aston Martin), de nummer 3 uit de WK-stand, zette de zesde tijd neer. De Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton hadden respectievelijk de tiende en twaalfde tijd.

De tweede vrije training voor de Grote Prijs van Spanje begint vrijdag om 17.00 uur. De derde vrije training en de kwalificatie volgen zaterdag, waarna zondag om 15.00 uur de race op het programma staat.

Meer uit Sport

Topsprinters present in nieuwe Tour of Holland

DEN HAAG (ANP) - Met de woensdag aangekondigde komst van Olav Kooij en de Belg Tim Merlier rekent de organisatie van de nieuwe Nederlandse rittenkoers NIBC Tour of Holland (14-19 oktober) op een aantal aantrekkelijke sprints. Op het hoofdkantoor van sponsor en naamgever NIBC in Den Haag werd het deelnemersveld toegelicht door koersdirecteur Roxane Knetemann.

1 uur geleden
Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

22 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

23 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

1 dag geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

1 dag geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

1 dag geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 dag geleden