Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen oppermachtig in kwalificatie Grote Prijs van Spanje

Verstappen oppermachtig in kwalificatie Grote Prijs van Spanje

BARCELONA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft zaterdag in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje de beste tijd neergezet. De tweevoudig wereldkampioen en leider in het klassement van dit seizoen kwam op het Circuit de Catalunya nabij Barcelona tot 1.12,272. Hij start zondag derhalve vanaf poleposition.

Het verschil met de rest was groot. Carlos Sainz (Ferrari) uit Spanje werd tweede op bijna een halve seconde. De Brit Lando Norris eindigde in zijn McLaren als derde. Voor Verstappen is het zijn vierde pole van dit seizoen, waarin hij meestal ongenaakbaar is.

"Het begin was even lastig vanwege het weer", blikte Verstappen terug. "Maar ik kwam al snel in mijn ritme. Het was fijn om hier op deze manier te kunnen rijden. Ik ben graag om dit circuit, de track, de fans, alles is mooi. En ik bewaar goede herinneringen aan deze wedstrijd. Hopelijk komt er daar morgen nog een bij."

Pérez

Sergio Pérez belandde in de tweede fase van de kwalificatie in de grindbak en kwam niet verder dan de 11e plaats. De ploeggenoot van Verstappen crashte vorige week in Monaco ook al in de kwalificatie en startte toen achteraan. De Mexicaan werd vervolgens 16e. Verstappen won.

Nyck de Vries was in de kwalificatie in Spanje in zijn AlphaTauri goed voor de 14e tijd.

Charles Leclerc viel al in het eerste deel van de kwalificatie af. De Monegask kwam in zijn Ferrari niet verder dan de negentiende tijd en start derhalve zondag in de wedstrijd in het achterveld. "Er is iets niet goed met de auto", liet hij weten. "Dat moet goed worden nagekeken. Dan zien we morgen wel verder."

Meer uit Sport

Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

1 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

2 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

2 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

4 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

20 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

22 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

1 dag geleden