Verstappen oppermachtig in kwalificatie Grote Prijs van Spanje
BARCELONA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft zaterdag in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje de beste tijd neergezet. De tweevoudig wereldkampioen en leider in het klassement van dit seizoen kwam op het Circuit de Catalunya nabij Barcelona tot 1.12,272. Hij start zondag derhalve vanaf poleposition.
Het verschil met de rest was groot. Carlos Sainz (Ferrari) uit Spanje werd tweede op bijna een halve seconde. De Brit Lando Norris eindigde in zijn McLaren als derde. Voor Verstappen is het zijn vierde pole van dit seizoen, waarin hij meestal ongenaakbaar is.
"Het begin was even lastig vanwege het weer", blikte Verstappen terug. "Maar ik kwam al snel in mijn ritme. Het was fijn om hier op deze manier te kunnen rijden. Ik ben graag om dit circuit, de track, de fans, alles is mooi. En ik bewaar goede herinneringen aan deze wedstrijd. Hopelijk komt er daar morgen nog een bij."
Pérez
Sergio Pérez belandde in de tweede fase van de kwalificatie in de grindbak en kwam niet verder dan de 11e plaats. De ploeggenoot van Verstappen crashte vorige week in Monaco ook al in de kwalificatie en startte toen achteraan. De Mexicaan werd vervolgens 16e. Verstappen won.
Nyck de Vries was in de kwalificatie in Spanje in zijn AlphaTauri goed voor de 14e tijd.
Charles Leclerc viel al in het eerste deel van de kwalificatie af. De Monegask kwam in zijn Ferrari niet verder dan de negentiende tijd en start derhalve zondag in de wedstrijd in het achterveld. "Er is iets niet goed met de auto", liet hij weten. "Dat moet goed worden nagekeken. Dan zien we morgen wel verder."
Meer uit Sport
CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
29 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
18 uur geleden