Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen mist laatste kwalificatiesessie Grote Prijs Singapore

Verstappen mist laatste kwalificatiesessie Grote Prijs Singapore

SINGAPORE (ANP) - Het tegenvallende weekend van Max Verstappen voorafgaande aan de Grote Prijs van Singapore heeft een vervolg gekregen in de kwalificatie. De tweevoudig wereldkampioen van Red Bull zette in de tweede sessie de elfde tijd op de klok en mocht niet door naar Q3. Carlos Sainz (Ferrari) pakte de pole in Singapore.

Sainz klokte 1.30,984. in de laatste kwalificatiesessie, waarmee hij de Mercedes van George Russell achter zich liet (1.31.056). Charles Leclerc reed in zijn Ferrari naar de derde tijd met 1.31,063.

Net als Verstappen strandde ook zijn teamgenoot Sergio Pérez in de tweede sessie, waarin de Mexicaanse coureur de dertiende tijd klokte. Verstappen liet geen misverstanden bestaan over hoe hij over de kwalificatie dacht. "Ik weet niet of je dat hebt gezien, maar dat was een absoluut schokkende ervaring", zei hij over de teamradio, inclusief een krachtterm.

Veel problemen

Verstappen en Pérez, die de overwinningen in de eerste veertien races van het seizoen verdeelden, hadden eerder al veel problemen met hun Red Bulls tijdens de vrije trainingen. De Nederlander klokte eerder op de zaterdag de vierde tijd tijdens de derde vrije training. Vrijdag begon hij met een derde tijd, maar mede gehinderd door mankementen moest hij in de tweede vrije training genoegen nemen met de achtste tijd.

Een zware crash van Lance Stroll had eerder een grote impact op Q1. De coureur van Aston Martin was ongedeerd, maar zijn auto was total loss. Het betekende een voortijdig einde van de sessie, waardoor onder anderen Oscar Piastri met zijn McLaren niet door mocht naar Q2.

Verstappen brak twee weken geleden in Monza met zijn tiende zege op rij het record van Sebastian Vettel. Een zege in Singapore zou zijn dertiende zege van het seizoen zijn en zijn eerste ooit in Singapore. De race staat zondag om 15.00 uur op het programma.

Meer uit Sport

De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

1 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

1 uur geleden
Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

19 uur geleden
Tennisster Keys trekt zich ziek terug bij WTA Finals

RIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.

23 uur geleden
Ackermann opvolger Groenewegen bij wielerploeg Jayco-AlUla

MELBOURNE (ANP) - Pascal Ackermann zet zijn wielerloopbaan voort bij de Australische ploeg Jayco-AlUla. De Duitse sprinter neemt de plaats in van Dylan Groenewegen, de Nederlander die overstapt naar Unibet Rose Rockets. Ackermann heeft 41 overwinningen op zijn naam staan en komt over van Israel - Premier Tech. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend.

1 dag geleden
Tennisster Venus Williams (45) keert terug naar Auckland Classic

AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams keert op 45-jarige leeftijd terug naar de Auckland Classic. De zevenvoudig grandslamwinnares heeft een wildcard gekregen voor het toernooi dat geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.

1 dag geleden
Bol en McLaughlin-Levrone strijden om mondiale titel beste atlete

MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.

1 dag geleden