Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen laat Italiaanse uitvalbeurten achter zich

Verstappen laat Italiaanse uitvalbeurten achter zich

SOTSJI (ANP) - De uitvalbeurten op Monza en Mugello zijn besproken en bediscussieerd, nu wil Max Verstappen weer vooruitkijken. Komend weekeinde staat in Sotsji de Grote Prijs van Rusland op het programma. "Het was voor iedereen in het team goed dat we een week vrij zijn geweest, maar ik kijk er nu naar uit om weer te gaan racen", zegt Verstappen. "Zeker nadat ik op Mugello niet eens één ronde had gereden."

De Nederlandse coureur wil de afgelopen twee Formule 1-races in Italië zo snel mogelijk vergeten. Op Monza viel hij tijdens de race uit vanwege problemen met de motor, op Mugello kreeg hij daar al voor de start mee te maken. De Red Bull-bolide van Verstappen kwam vanaf de derde startplek niet op gang en nog voor de tweede bocht werd de Nederlander in de drukte van achteren aangereden en schoof hij de grindbak in.

"Het was natuurlijk niet fijn om een raceweekeinde zo te eindigen, zeker omdat ik denk dat we kans hadden op minimaal een podiumplaats. Maar we moeten dat achter ons laten. We hebben als team de problemen natuurlijk besproken. We hebben allemaal hetzelfde doel, we proberen in iedere race voor iedere kans te vechten. We zullen niet stoppen met het vechten voor podiumplaatsen en overwinningen. Het was goed om te zien dat Alexander Albon op Mugello voor het eerst het podium haalde."

Het circuit van Sotsji ligt de Red Bull niet zo. Verstappen stond nog nooit op het podium in Rusland. "Met veel rechte stukken is dit niet ons favoriete circuit. Het is een tamelijk bijzondere baan met veel bochten van 90 graden, iets wat we niet veel meemaken. We zullen dus de juiste set-up moeten vinden, zeker voor bepaalde langzame bochten. Het is niet de makkelijkste baan om op in te halen. Laten we dus maar hopen dat ik niet zoveel hoef in te halen en dat we een goed resultaat kunnen neerzetten."

Verstappen is door zijn twee '0-scores' in Italië gezakt naar de derde plaats in het WK-klassement, achter de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton (190 punten) en Valtteri Bottas (135). De Nederlander heeft 110 punten.

Meer uit Sport

Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

33 minuten geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

2 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

2 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

3 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

4 uur geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

4 uur geleden
Motorcoureur Veijer in GP Brazilië achtste in Moto2

GOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.

4 uur geleden