Verstappen laat Italiaanse uitvalbeurten achter zich
SOTSJI (ANP) - De uitvalbeurten op Monza en Mugello zijn besproken en bediscussieerd, nu wil Max Verstappen weer vooruitkijken. Komend weekeinde staat in Sotsji de Grote Prijs van Rusland op het programma. "Het was voor iedereen in het team goed dat we een week vrij zijn geweest, maar ik kijk er nu naar uit om weer te gaan racen", zegt Verstappen. "Zeker nadat ik op Mugello niet eens één ronde had gereden."
De Nederlandse coureur wil de afgelopen twee Formule 1-races in Italië zo snel mogelijk vergeten. Op Monza viel hij tijdens de race uit vanwege problemen met de motor, op Mugello kreeg hij daar al voor de start mee te maken. De Red Bull-bolide van Verstappen kwam vanaf de derde startplek niet op gang en nog voor de tweede bocht werd de Nederlander in de drukte van achteren aangereden en schoof hij de grindbak in.
"Het was natuurlijk niet fijn om een raceweekeinde zo te eindigen, zeker omdat ik denk dat we kans hadden op minimaal een podiumplaats. Maar we moeten dat achter ons laten. We hebben als team de problemen natuurlijk besproken. We hebben allemaal hetzelfde doel, we proberen in iedere race voor iedere kans te vechten. We zullen niet stoppen met het vechten voor podiumplaatsen en overwinningen. Het was goed om te zien dat Alexander Albon op Mugello voor het eerst het podium haalde."
Het circuit van Sotsji ligt de Red Bull niet zo. Verstappen stond nog nooit op het podium in Rusland. "Met veel rechte stukken is dit niet ons favoriete circuit. Het is een tamelijk bijzondere baan met veel bochten van 90 graden, iets wat we niet veel meemaken. We zullen dus de juiste set-up moeten vinden, zeker voor bepaalde langzame bochten. Het is niet de makkelijkste baan om op in te halen. Laten we dus maar hopen dat ik niet zoveel hoef in te halen en dat we een goed resultaat kunnen neerzetten."
Verstappen is door zijn twee '0-scores' in Italië gezakt naar de derde plaats in het WK-klassement, achter de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton (190 punten) en Valtteri Bottas (135). De Nederlander heeft 110 punten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
7 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
13 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geleden