
Verstappen kan record evenaren met negende zege op rij
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kan zondag bij de Dutch Grand Prix voor de negende keer op rij een race in de Formule 1 winnen. Als de 25-jarige Nederlander daarin slaagt, evenaart hij het record van Sebastian Vettel. De Duitser won in 2013 negen wedstrijden op rij in de belangrijkste raceklasse voor auto's.
Verstappen begint om 15.00 uur, met 105.000 toeschouwers op de tribunes, vanaf poleposition. Ook de voorgaande twee jaar veroverde de Limburger de eerste startplek in Zandvoort en won hij de race ook. De Brit Lando Norris zette in de kwalificatie in zijn McLaren de tweede tijd neer en Mercedes-coureur George Russell, ook een Brit, de derde.
Als Verstappen opnieuw wint, zet hij een volgende stap op weg naar zijn derde achtereenvolgende wereldtitel. De voorsprong van de Red Bull-coureur in de WK-stand op zijn Mexicaanse ploeggenoot en eerste achtervolger Sergio Pérez is 125 punten.
De Formule 1 gaat volgend weekeinde verder met de Grote Prijs van Italië in Monza.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
2 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
4 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).
6 uur geleden