
Verstappen kan leven met vierde startpositie in sprintrace Miami
Het MIAMI (ANP) - Kersvers vader Max Verstappen was gezien de omstandigheden best te spreken over de vierde plek die hij veroverde in de kwalificaties voor de sprintrace van de Grote Prijs van Miami van zaterdag. "P4 is oké, al is het natuurlijk niet het streven. Maar we moeten realistisch zijn met de beperkingen die we nu hebben", zei hij via zijn team Red Bull.
De regerend wereldkampioen in de Formule 1 zag de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) poleposition veroveren, terwijl ook de twee McLaren-coureurs Oscar Piastri en Lando Norris sneller waren dan Verstappen. "De banden hielden het redelijk goed, al hadden we vanaf de eerste vrije training last van onderstuur. Met al die langzame bochten hier verlies je wel wat tijd. Ik denk nog steeds dat we best competitief zijn. Het is moeilijk te voorspellen hoe het nu verder gaat. Zoals ik het zelf ervaar, wordt het lastig met de hitte. We gaan ons beste doen", aldus Verstappen.
Verstappen arriveerde pas laat in Miami omdat hij bij de bevalling was van zijn partner Kelly Piquet. Het paar kreeg een meisje met de naam Lily.
De sprintrace is zaterdag om 18.00 uur (Nederlandse tijd). Later die dag is om 22.00 uur de kwalificatie voor de GP van zondag.
Meer uit Sport
HALLE/LONDEN (ANP) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben een succesvolle omschakeling van gravel naar gras gemaakt. Beide tennissers wonnen hun eerste partij op gras. De laatste partij van de twee was de finale van Roland Garros op gravel, waar Alcaraz Sinner na vijfenhalf uur versloeg.
9 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het grastoernooi van Halle te bereiken. De nummer 93 van de wereldranglijst verloor in Duitsland met 5-7 6-3 3-6 van de als zevende geplaatste Tsjech Tomas Machac.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team Mercedes heeft de protestactie van Red Bull tegen George Russell na de Grote Prijs van Canada bekritiseerd. De Oostenrijker noemde ze bij Sky Sports "pietluttig en onbeduidend".
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Novak Djokovic richt zich de komende jaren voornamelijk op prolongatie van zijn olympische titel. De 38-jarige Serviër hecht minder waarde aan het veroveren van meer grandslamtitels. Dat zei de 24-voudig grandslamkampioen in een interview met Olympics.com.
16 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise regering is akkoord met een bod van omgerekend 1 miljard euro om vanaf 2028 vijf jaar lang een grand prix in de Formule 1 te organiseren. In dat budget is de aanleg van een stratencircuit in de hoofdstad Bangkok meegenomen. Volgens een regeringswoordvoerder moet dat circuit komen in de buurt van Chatuchakmarkt, een populaire toeristische plek.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg doet in de sterkste denkbare opstelling mee aan de Europese kampioenschappen voor landenteams in Madrid, van 27 tot en met 29 juni. Het houdt in dat onder anderen Femke Bol meedoet, de wereldkampioene op de 400 meter horden. Ook Europees kampioene kogelstoten Jessica Schilder is opgenomen in de ploeg, evenals de Europees indoorkampioenen Lieke Klaver (400 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen) en Samuel Chapple (800 meter).
17 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een 3-2-voorsprong genomen in de finale van de NBA. De ploeg was in het vijfde duel met 120-109 te sterk voor Indiana Pacers. Oklahoma City heeft nog één zege nodig voor de titel.
20 uur geleden