Verstappen herstelt zich met tweede plaats in Grote Prijs Rusland
SOTSJI (ANP) - Max Verstappen heeft zich na zijn twee sofs in Italië knap hersteld met de tweede plek in de Grote Prijs van Rusland. De Nederlander van Red Bull moest op het circuit van Sotsji alleen Valtteri Bottas voor zich dulden. De Fin van Mercedes greep zijn tweede grandprixoverwinning van dit seizoen in de Formule 1.
Bottas en Verstappen profiteerden wel beiden van de strafseconden die kampioenschapsleider Lewis Hamilton tijdens de race incasseerde. De wedstrijdleiding bestrafte hem met twee keer 5 seconden voor het maken van illegale proefstartjes kort voor aanvang van de race bij het opwarmen. De Brit van Mercedes leverde bij het voldoen van zijn 10 strafseconden tijdens een pitstop zijn koppositie in en viel terug in het veld.
Hamilton wist zich op te werken naar de derde plaats en behield daarmee ook riant de leiding in de titelstrijd. Wel miste hij de kans op zijn 91e grandprixzege, waarmee hij het record van Michael Schumacher zou evenaren.
Verstappen was er veel aan gelegen zich te revancheren voor zijn uitvalbeurten door onder meer motorproblemen op de circuits van Monza en Mugello in de afgelopen twee races. Honda verzekerde hem dat de krachtbron van de Red Bull voor Rusland weer in orde was. Hij kreeg de bevestiging zaterdag in de kwalficatierace door de tweede startplek te veroveren.
Ingehaald door Bottas na matige start
Hij had in de race echter geen goede start. De Limburger werd meteen al ingehaald door Bottas en moest voor de eerste chicane ook Daniel Ricciardo (Renault) voorbij laten gaan. Verstappen moest de bocht zelfs afsnijden om een aanrijding te voorkomen, maar hij slaagde er vrij snel weer in de derde plaats terug te pakken.
Van de vrees van Hamilton dat hij op de zachte banden eruit zou worden gereden bij de start door zijn concurrenten op mediums kwam niets uit, maar hij moest in de beginfase van de race wel boeten voor de twee verboden proefstartjes voor de start. Hamilton zakte daardoor weg in het veld en schonk Bottas de koppositie. Verstappen schoof door naar de tweede plek.
Vanaf dat moment veranderde er weinig meer aan de volgorde in de race, ook al maakte het team van Verstappen indruk met een bandenwissel in 1,9 seconden. Bottas had echter de vereiste snelheid om Verstappen op ruime afstand te houden. De rijder van Red Bull had op zijn beurt geen moeite om Hamilton niet dichterbij te laten komen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
8 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
10 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
11 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.
11 uur geleden