Verstappen heeft nog maar 3 punten nodig voor de wereldtitel
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft nog maar 3 punten nodig om zijn derde wereldtitel in de Formule 1 te bemachtigen. Dat kan over twee weken al in het eerstvolgende raceweekeinde, de Grote Prijs van Qatar. De zesde plaats in de sprintrace op zaterdag volstaat dan om zich al tot wereldkampioen te kronen.
Zijn voorsprong in punten is dan zo groot geworden, dat zijn teamgenoot Sergio Pérez bij Red Bull, de enige coureur die hem nog kan bedreigen, dat verschil in de resterende races niet meer kan goedmaken.
Zelden heeft een coureur de mogelijkheid gehad al zo snel in het seizoen het kampioenschap te beslissen. Na Qatar staan nog vijf grands prix op de kalender. Als het Verstappen lukt de titel te pakken in Qatar, is dat sneller dan vorig jaar. Toen werd hij wereldkampioen in Japan, met daarna nog vier races te gaan.
Michael Schumacher
De snelste wereldkampioen blijft Michael Schumacher. De Duitser greep in 2002 als coureur van Ferrari al in de elfde race de titel en dat was zes races voor het einde.
Verstappen won zondag de Grote Prijs van Japan met grote overmacht. Hij had aan de finish ruim 19 seconden voorsprong op nummer 2 Lando Norris. Zijn snelste ronde was meer dan een seconde sneller dan wie ook van zijn concurrenten. Dankzij Verstappen greep Red Bull zes grands prix voor het einde al de wereldtitel bij de constructeurs.
Japan
De Nederlander was na de race in Japan vooral trots op de constructeurstitel. "De auto is dit jaar nog dominanter geweest. Afgezien van de race in Singapore hebben we in alle races een hele, hele goede auto gehad. Het is gewoon een ongelooflijk seizoen voor iedereen die bij het team betrokken is en ik ben gewoon heel trots dat ik er deel van uitmaak", zei hij na zijn dertiende overwinning van het seizoen.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
15 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
17 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
17 uur geleden