Verstappen heeft nog maar 3 punten nodig voor de wereldtitel
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft nog maar 3 punten nodig om zijn derde wereldtitel in de Formule 1 te bemachtigen. Dat kan over twee weken al in het eerstvolgende raceweekeinde, de Grote Prijs van Qatar. De zesde plaats in de sprintrace op zaterdag volstaat dan om zich al tot wereldkampioen te kronen.
Zijn voorsprong in punten is dan zo groot geworden, dat zijn teamgenoot Sergio Pérez bij Red Bull, de enige coureur die hem nog kan bedreigen, dat verschil in de resterende races niet meer kan goedmaken.
Zelden heeft een coureur de mogelijkheid gehad al zo snel in het seizoen het kampioenschap te beslissen. Na Qatar staan nog vijf grands prix op de kalender. Als het Verstappen lukt de titel te pakken in Qatar, is dat sneller dan vorig jaar. Toen werd hij wereldkampioen in Japan, met daarna nog vier races te gaan.
Michael Schumacher
De snelste wereldkampioen blijft Michael Schumacher. De Duitser greep in 2002 als coureur van Ferrari al in de elfde race de titel en dat was zes races voor het einde.
Verstappen won zondag de Grote Prijs van Japan met grote overmacht. Hij had aan de finish ruim 19 seconden voorsprong op nummer 2 Lando Norris. Zijn snelste ronde was meer dan een seconde sneller dan wie ook van zijn concurrenten. Dankzij Verstappen greep Red Bull zes grands prix voor het einde al de wereldtitel bij de constructeurs.
Japan
De Nederlander was na de race in Japan vooral trots op de constructeurstitel. "De auto is dit jaar nog dominanter geweest. Afgezien van de race in Singapore hebben we in alle races een hele, hele goede auto gehad. Het is gewoon een ongelooflijk seizoen voor iedereen die bij het team betrokken is en ik ben gewoon heel trots dat ik er deel van uitmaak", zei hij na zijn dertiende overwinning van het seizoen.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
22 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden