Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen heeft nog maar 3 punten nodig voor de wereldtitel

Verstappen heeft nog maar 3 punten nodig voor de wereldtitel

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft nog maar 3 punten nodig om zijn derde wereldtitel in de Formule 1 te bemachtigen. Dat kan over twee weken al in het eerstvolgende raceweekeinde, de Grote Prijs van Qatar. De zesde plaats in de sprintrace op zaterdag volstaat dan om zich al tot wereldkampioen te kronen.

Zijn voorsprong in punten is dan zo groot geworden, dat zijn teamgenoot Sergio Pérez bij Red Bull, de enige coureur die hem nog kan bedreigen, dat verschil in de resterende races niet meer kan goedmaken.

Zelden heeft een coureur de mogelijkheid gehad al zo snel in het seizoen het kampioenschap te beslissen. Na Qatar staan nog vijf grands prix op de kalender. Als het Verstappen lukt de titel te pakken in Qatar, is dat sneller dan vorig jaar. Toen werd hij wereldkampioen in Japan, met daarna nog vier races te gaan.

Michael Schumacher

De snelste wereldkampioen blijft Michael Schumacher. De Duitser greep in 2002 als coureur van Ferrari al in de elfde race de titel en dat was zes races voor het einde.

Verstappen won zondag de Grote Prijs van Japan met grote overmacht. Hij had aan de finish ruim 19 seconden voorsprong op nummer 2 Lando Norris. Zijn snelste ronde was meer dan een seconde sneller dan wie ook van zijn concurrenten. Dankzij Verstappen greep Red Bull zes grands prix voor het einde al de wereldtitel bij de constructeurs.

Japan

De Nederlander was na de race in Japan vooral trots op de constructeurstitel. "De auto is dit jaar nog dominanter geweest. Afgezien van de race in Singapore hebben we in alle races een hele, hele goede auto gehad. Het is gewoon een ongelooflijk seizoen voor iedereen die bij het team betrokken is en ik ben gewoon heel trots dat ik er deel van uitmaak", zei hij na zijn dertiende overwinning van het seizoen.

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

4 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

6 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

7 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

10 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

11 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

12 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

12 uur geleden