Verstappen: die 2019 Red Bull is niet zo verkeerd
MONZA (ANP) - Max Verstappen was blij dat het raceweekend in Monza voorbij was. De Nederlandse kopman van Red Bull viel uit bij de Grote Prijs van Italië na een moeizaam weekend. "Ik ben blij dat de wedstrijd voorbij is, want het hele weekend was gewoon klote", zei hij bij Ziggo Sport.
Verstappen had ook gelukwensen voor het kleinere broertje van zijn team Red Bull, dat met Pierre Gasly verrassend de zege pakte in Monza. "Ik ben blij voor AlphaTauri, dat ze hier winnen. Die Red Bull van 2019 is niet zo verkeerd", verwees hij met een knipoog naar de racewagen van AlphaTauri. "Om hier in Italië te winnen is heel emotioneel en natuurlijk een geweldig resultaat voor hen. IK hoop dat ze ervan genieten, want dat verdienen ze."
De Nederlander kende in "een weekend waarin ongeveer alles misging wat er mis kon gaan" allereerst een matige start. Hij viel terug van de vijfde naar de zevende positie. "De start was slecht, ik had meteen wielspin en moest van het gas af", keek hij daarop terug. "Ik zat in het midden en zag ze komen en dacht, ik rem maar voordat we alle drie schade hebben."
Teleurstellend
De Red Bull-coureur viel bij de herstart na een zware crash van Ferrari-coureur Charles Leclerc terug van de elfde naar de veertiende positie en moest even later opgeven met motorproblemen. "Ik had toen al problemen met de motor, we probeerden het nog te verhelpen, maar ik moest de race staken, wat heel teleurstellend is. Wat het precies is weet ik nog niet."
Met de grand prix volgend weekend op het circuit van Mugello in het vooruitzicht wil Verstappen dit "waardeloze weekend" snel achter zich laten. "Dat is een heel ander soort circuit. Hopelijk kunnen we het daar beter doen."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
4 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
21 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden