Verstappen de snelste in tweede training Spa-Francorchamps
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van België de beste tijd op de klokken gezet. De Limburgse coureur van Red Bull troefde de sneller geachte Mercedessen af op het circuit van Spa-Francorchamps. Hij noteerde 1.43,744 in zijn snelste ronde en was een fractie sneller dan Daniel Ricciardo van Renault en wereldkampioen Lewis Hamilton van Mercedes.
"We zijn goed begonnen aan dit weekeinde", zei Verstappen. "De auto voelt goed. Persoonlijk denk ik dat Mercedes nog een beetje worstelt met de balans van de auto. Ik denk ook dat ze zaterdag sterker zullen zijn. In de lange runs waren ze al heel competitief. Ik verwacht niet dat ik met de Mercedessen voor poleposition kan vechten, omdat we ze in de kwalificatie meestal niet echt kunnen volgen. Maar als we er een stukje dichter bij kunnen zitten, zou dat al goed zijn."
Valtteri Bottas kwam in zijn Mercedes in de tweede sessie tot de zesde tijd. Hij was ook nog langzamer dan Alexander Albon, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull. Albon reed de vierde tijd.
Vertrouwen
Verstappen kan met vertrouwen de kwalificatie op zaterdag in, want zijn bolide lijkt sneller dan gedacht op het bochtige en glooiende circuit van Spa. Hij was 0,048 seconde sneller dan Ricciardo, die een verrassend sterk rondje uit zijn Renault perste. Hamilton liet wel wat foutjes zien tijdens de rondjes waarin hij voluit ging; hij gaf met zijn beste tijd 0,096 seconde toe op Verstappen.
"Natuurlijk is er ruimte voor verbetering, maar ik ben heel blij met de auto", aldus de Nederlander, die in de eerste training de derde tijd had neergezet. De twee Mercedessen waren toen sneller dan de kopman van Red Bull.
Meer uit Sport
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
18 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
22 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
1 dag geleden