Verstappen de snelste in tweede training Spa-Francorchamps
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van België de beste tijd op de klokken gezet. De Limburgse coureur van Red Bull troefde de sneller geachte Mercedessen af op het circuit van Spa-Francorchamps. Hij noteerde 1.43,744 in zijn snelste ronde en was een fractie sneller dan Daniel Ricciardo van Renault en wereldkampioen Lewis Hamilton van Mercedes.
"We zijn goed begonnen aan dit weekeinde", zei Verstappen. "De auto voelt goed. Persoonlijk denk ik dat Mercedes nog een beetje worstelt met de balans van de auto. Ik denk ook dat ze zaterdag sterker zullen zijn. In de lange runs waren ze al heel competitief. Ik verwacht niet dat ik met de Mercedessen voor poleposition kan vechten, omdat we ze in de kwalificatie meestal niet echt kunnen volgen. Maar als we er een stukje dichter bij kunnen zitten, zou dat al goed zijn."
Valtteri Bottas kwam in zijn Mercedes in de tweede sessie tot de zesde tijd. Hij was ook nog langzamer dan Alexander Albon, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull. Albon reed de vierde tijd.
Vertrouwen
Verstappen kan met vertrouwen de kwalificatie op zaterdag in, want zijn bolide lijkt sneller dan gedacht op het bochtige en glooiende circuit van Spa. Hij was 0,048 seconde sneller dan Ricciardo, die een verrassend sterk rondje uit zijn Renault perste. Hamilton liet wel wat foutjes zien tijdens de rondjes waarin hij voluit ging; hij gaf met zijn beste tijd 0,096 seconde toe op Verstappen.
"Natuurlijk is er ruimte voor verbetering, maar ik ben heel blij met de auto", aldus de Nederlander, die in de eerste training de derde tijd had neergezet. De twee Mercedessen waren toen sneller dan de kopman van Red Bull.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
16 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
20 uur geleden