Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen achter Bottas en Hamilton in tweede vrije training

Verstappen achter Bottas en Hamilton in tweede vrije training

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1 de derde tijd neergezet. De kopman van Red Bull was in Boedapest een paar tienden van een seconde minder snel dan zijn rivalen van Mercedes.

Verstappen klokte op de Hungaroring in zijn beste ronde een tijd van 1.17,310. De Fin Valtteri Bottas was de snelste met 1.17,012, gevolgd door Britse wereldkampioen Lewis Hamilton met 1.17,039. De Mexicaan Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, reed de vijfde tijd: 1.17,824.

"We hebben een paar afstellingen geprobeerd", liet de Nederlander na afloop weten op Verstappen.com. "We wilden weten welke dingen werkten en welke niet. De baan was erg heet en er zijn veel dingen waar we naar moeten kijken. Er zijn geen grote dingen waar we niet overheen zullen komen, het was gewoon geen gemakkelijke dag met deze temperaturen."

Zware crash

Verstappen, de leider in de WK-stand, had tijdens de eerste trainingssessie nog wel de beste tijd neergezet (1.17,555). Op zaterdag wordt eerst de derde vrije training afgewerkt en daarna volgt de kwalificatie. Zondag is de Grand Prix.

Uiteraard was vrijdag op het circuit in Hongarije de zware crash van Verstappen, na een tik van de bolide van Hamilton bijna twee weken geleden bij de GP van Groot-Brittannië, nog steeds het belangrijkste gespreksonderwerp. Volgens teambaas Toto Wolff van Mercedes was Red Bull te ver gegaan met de kritiek op Hamilton. "Ze hebben geprobeerd zijn goede naam en zijn integriteit als sportman te beschadigen", liet Wolff verontwaardigd weten.

Tijdstraf

Christian Horner, de teambaas van Red Bull, had eerder de gewraakte inhaalpoging van Hamilton, waarbij hij Verstappen aanraakte en de Nederlander vervolgens uit de baan vloog, "wanhopig, ondoordacht en amateuristisch" genoemd. Ook tekende de renstal van Verstappen protest aan tegen de tijdstraf van 10 seconden die Hamilton voor zijn actie kreeg. De Brit, die op Silverstone de race wist te winnen, had volgens Red Bull een zwaardere straf voor het incident verdiend, maar het beroep werd donderdag afgewezen.

Horner ontkende vrijdag dat hij had gezegd dat Hamilton de aanrijding met Verstappen opzettelijk had veroorzaakt. Ook wees hij de suggestie van de hand dat Red Bull met een groot offensief speciaal tegen Mercedes bezig is. "We hadden bij elk ander team in zo'n situatie op dezelfde manier gereageerd en gehandeld", benadrukte Horner.

Meer uit Sport

Nusser ziet 'te groot verschil' met Noorwegen op WK handbal

ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.

7 uur geleden
Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

7 uur geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

7 uur geleden
Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

9 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

9 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

10 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

10 uur geleden