
Verstappen achter Bottas en Hamilton in tweede vrije training
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1 de derde tijd neergezet. De kopman van Red Bull was in Boedapest een paar tienden van een seconde minder snel dan zijn rivalen van Mercedes.
Verstappen klokte op de Hungaroring in zijn beste ronde een tijd van 1.17,310. De Fin Valtteri Bottas was de snelste met 1.17,012, gevolgd door Britse wereldkampioen Lewis Hamilton met 1.17,039. De Mexicaan Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, reed de vijfde tijd: 1.17,824.
"We hebben een paar afstellingen geprobeerd", liet de Nederlander na afloop weten op Verstappen.com. "We wilden weten welke dingen werkten en welke niet. De baan was erg heet en er zijn veel dingen waar we naar moeten kijken. Er zijn geen grote dingen waar we niet overheen zullen komen, het was gewoon geen gemakkelijke dag met deze temperaturen."
Zware crash
Verstappen, de leider in de WK-stand, had tijdens de eerste trainingssessie nog wel de beste tijd neergezet (1.17,555). Op zaterdag wordt eerst de derde vrije training afgewerkt en daarna volgt de kwalificatie. Zondag is de Grand Prix.
Uiteraard was vrijdag op het circuit in Hongarije de zware crash van Verstappen, na een tik van de bolide van Hamilton bijna twee weken geleden bij de GP van Groot-Brittannië, nog steeds het belangrijkste gespreksonderwerp. Volgens teambaas Toto Wolff van Mercedes was Red Bull te ver gegaan met de kritiek op Hamilton. "Ze hebben geprobeerd zijn goede naam en zijn integriteit als sportman te beschadigen", liet Wolff verontwaardigd weten.
Tijdstraf
Christian Horner, de teambaas van Red Bull, had eerder de gewraakte inhaalpoging van Hamilton, waarbij hij Verstappen aanraakte en de Nederlander vervolgens uit de baan vloog, "wanhopig, ondoordacht en amateuristisch" genoemd. Ook tekende de renstal van Verstappen protest aan tegen de tijdstraf van 10 seconden die Hamilton voor zijn actie kreeg. De Brit, die op Silverstone de race wist te winnen, had volgens Red Bull een zwaardere straf voor het incident verdiend, maar het beroep werd donderdag afgewezen.
Horner ontkende vrijdag dat hij had gezegd dat Hamilton de aanrijding met Verstappen opzettelijk had veroorzaakt. Ook wees hij de suggestie van de hand dat Red Bull met een groot offensief speciaal tegen Mercedes bezig is. "We hadden bij elk ander team in zo'n situatie op dezelfde manier gereageerd en gehandeld", benadrukte Horner.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Antwerpen verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar in Parijs. Casimir Schmidt, Loran de Munck, Bart Deurloo, Jordi Hagenaar en Jermain Grünberg kwamen tot een teamtotaal van 246,028 punten. Daarmee eindigden ze in de kwalificaties als elfde. Een plek bij de beste twaalf was nodig om een olympisch teamticket af te dwingen.
34 minuten geledenBEIJING (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde uitgeschakeld bij het toernooi in Beijing. De beste Nederlandse speelster van de wereldranglijst (51e) was niet opgewassen tegen Linda Fruhvirtova. De 18-jarige Tsjechische won de partij met 6-0 6-3.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse turners staan met nog één subdivisie te gaan op de voorlopige tiende plek in het landenklassement bij de WK turnen. De ploeg van bondscoach Dirk van Meldert, die zaterdagavond nog achtste stond, is twee plekken gezakt door sterke optredens van Canada en Zwitserland. Een plek bij de beste twaalf landenteams levert Oranje een olympisch teamticket op. Bij een klassering tussen plek dertien en vijftien krijgt Nederland één individueel startbewijs voor de Olympische Spelen.
2 uur geledenASTANA (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet geslaagd de halve finales van het toernooi in Astana te bereiken. De als eerste geplaatste Nederlandse tennisser ging in drie sets onderuit tegen Sebastian Korda. De Amerikaan won de partij met 6-4 4-6 6-3.
3 uur geledenMOTEGI (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martin heeft de Grote Prijs van Japan in de MotoGP gewonnen. De race op het circuit in Motegi werd door hevige regenval na twaalf ronden stilgelegd. Omdat de weersomstandigheden niet verbeterden, besloot de organisatie de race niet meer te hervatten.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Tennisster Veronika Koedermetova heeft het toernooi van Tokio op haar naam gebracht. In de finale versloeg de 26-jarige Russin de als tweede geplaatste Amerikaanse Jessica Pegula met 7-5 6-1.
5 uur geledenXI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben hun tweede wedstrijd van het olympische kwalificatietoernooi in het Chinese Xi'an gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza was met 3-0 te sterk voor Mexico. De setstanden waren 25-19 25-19 25-16. Oranje begon het toernooi met een nipte nederlaag tegen Canada.
6 uur geleden