Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen achter Bottas en Hamilton in tweede vrije training

Verstappen achter Bottas en Hamilton in tweede vrije training

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1 de derde tijd neergezet. De kopman van Red Bull was in Boedapest een paar tienden van een seconde minder snel dan zijn rivalen van Mercedes.

Verstappen klokte op de Hungaroring in zijn beste ronde een tijd van 1.17,310. De Fin Valtteri Bottas was de snelste met 1.17,012, gevolgd door Britse wereldkampioen Lewis Hamilton met 1.17,039. De Mexicaan Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, reed de vijfde tijd: 1.17,824.

"We hebben een paar afstellingen geprobeerd", liet de Nederlander na afloop weten op Verstappen.com. "We wilden weten welke dingen werkten en welke niet. De baan was erg heet en er zijn veel dingen waar we naar moeten kijken. Er zijn geen grote dingen waar we niet overheen zullen komen, het was gewoon geen gemakkelijke dag met deze temperaturen."

Zware crash

Verstappen, de leider in de WK-stand, had tijdens de eerste trainingssessie nog wel de beste tijd neergezet (1.17,555). Op zaterdag wordt eerst de derde vrije training afgewerkt en daarna volgt de kwalificatie. Zondag is de Grand Prix.

Uiteraard was vrijdag op het circuit in Hongarije de zware crash van Verstappen, na een tik van de bolide van Hamilton bijna twee weken geleden bij de GP van Groot-Brittannië, nog steeds het belangrijkste gespreksonderwerp. Volgens teambaas Toto Wolff van Mercedes was Red Bull te ver gegaan met de kritiek op Hamilton. "Ze hebben geprobeerd zijn goede naam en zijn integriteit als sportman te beschadigen", liet Wolff verontwaardigd weten.

Tijdstraf

Christian Horner, de teambaas van Red Bull, had eerder de gewraakte inhaalpoging van Hamilton, waarbij hij Verstappen aanraakte en de Nederlander vervolgens uit de baan vloog, "wanhopig, ondoordacht en amateuristisch" genoemd. Ook tekende de renstal van Verstappen protest aan tegen de tijdstraf van 10 seconden die Hamilton voor zijn actie kreeg. De Brit, die op Silverstone de race wist te winnen, had volgens Red Bull een zwaardere straf voor het incident verdiend, maar het beroep werd donderdag afgewezen.

Horner ontkende vrijdag dat hij had gezegd dat Hamilton de aanrijding met Verstappen opzettelijk had veroorzaakt. Ook wees hij de suggestie van de hand dat Red Bull met een groot offensief speciaal tegen Mercedes bezig is. "We hadden bij elk ander team in zo'n situatie op dezelfde manier gereageerd en gehandeld", benadrukte Horner.

Meer uit Sport

Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

10 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

15 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

22 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden