Verscheidene lawinedoden vroeg in seizoen
MILAAN (ANP) - Lawines hebben dit weekeinde, vroeg in het wintersportseizoen, tot verscheidene dodelijke ongelukken geleid. In het noorden van Italië kwam zondag op drie verschillende plaatsen iemand om door verschuivende sneeuwmassa's. Ook waren er dodelijke slachtoffers te betreuren in Oostenrijk en Slowakije.
In Piemonte werd een snowboarder, die deel uitmaakte van een groep van vier, bedolven. Reddingswerkers konden hem dankzij zijn lawinepieper betrekkelijk snel lokaliseren en uitgraven, maar de man overleed volgens persbureau ANSA later in het ziekenhuis aan zijn zware verwondingen.
In Alto Adige (Zuid-Tirol) werd een 62-jarige wandelaarster op sneeuwschoenen verrast door een lawine. Ze werd meegesleurd en kwam in een gletsjerspleet tussen de rotsen terecht. Hulp kwam te laat. In Valle d'Aosta verongelukte een ervaren berggids tijdens een skitochtje. Op 2300 meter hoogte kwam hij onder een lawine terecht. Toen de reddingsdienst hem vond was hun collega al overleden.
In het Oostenrijkse skioord Kleinwalsertal, dicht bij de Duitse grens, veroorzaakte een man van 60 tijdens de afdaling zelf een lawine die hem noodlottig werd. Het slachtoffer werd na een uur prikken met sondes op meer dan 2 meter diepte gevonden. Zijn vrouw kwam niet onder de sneeuw terecht.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
6 uur geleden