Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verscheidene lawinedoden vroeg in seizoen

Verscheidene lawinedoden vroeg in seizoen

MILAAN (ANP) - Lawines hebben dit weekeinde, vroeg in het wintersportseizoen, tot verscheidene dodelijke ongelukken geleid. In het noorden van Italië kwam zondag op drie verschillende plaatsen iemand om door verschuivende sneeuwmassa's. Ook waren er dodelijke slachtoffers te betreuren in Oostenrijk en Slowakije.

In Piemonte werd een snowboarder, die deel uitmaakte van een groep van vier, bedolven. Reddingswerkers konden hem dankzij zijn lawinepieper betrekkelijk snel lokaliseren en uitgraven, maar de man overleed volgens persbureau ANSA later in het ziekenhuis aan zijn zware verwondingen.

In Alto Adige (Zuid-Tirol) werd een 62-jarige wandelaarster op sneeuwschoenen verrast door een lawine. Ze werd meegesleurd en kwam in een gletsjerspleet tussen de rotsen terecht. Hulp kwam te laat. In Valle d'Aosta verongelukte een ervaren berggids tijdens een skitochtje. Op 2300 meter hoogte kwam hij onder een lawine terecht. Toen de reddingsdienst hem vond was hun collega al overleden.

In het Oostenrijkse skioord Kleinwalsertal, dicht bij de Duitse grens, veroorzaakte een man van 60 tijdens de afdaling zelf een lawine die hem noodlottig werd. Het slachtoffer werd na een uur prikken met sondes op meer dan 2 meter diepte gevonden. Zijn vrouw kwam niet onder de sneeuw terecht.

Meer uit Buitenland

Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

4 minuten geleden
Barbra Streisand krijgt ere-Palm op festival Cannes

CANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.

42 minuten geleden
Meloni: Iran mag niet beschikken over kernwapens

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.

1 uur geleden
EU-parlement wil eenheid over oorlog maar is verdeeld over koers

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.

1 uur geleden
Kremlin beticht VK van betrokkenheid bij aanval met Storm Shadow

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.

2 uur geleden
Doden bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Israël bevestigt bezig te zijn met aanvallen op de stad. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden bombardementen plaats.

2 uur geleden
Iran ziet nu ook banken en techbedrijven als doelwit in oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.

2 uur geleden