Veroordeelde komiek Bill Cosby kan verder strijden tegen straf
HARRISBURG (ANP) - Komiek Bill Cosby kan verder strijden tegen zijn veroordeling in 2018 voor verkrachting. Het Hooggerechtshof van de Amerikaanse staat Pennsylvania gaat zijn zaak bekijken, melden Amerikaanse media.
De 82-jarige Cosby zit al bijna twee jaar achter slot en grendel nadat hij was veroordeeld voor het drogeren en seksueel misbruiken van een vrouw in 2004. Hij kreeg een gevangenisstraf van drie tot tien jaar.
Het hof heeft ermee ingestemd twee aspecten van de zaak te herzien die de advocaten van Cosby in hoger beroep hadden aangevochten. Het eerste gaat over het besluit van een rechter om plotseling andere klagers toe te laten, en bewijsmateriaal dat Cosby in het verleden vrouwen de drugs Quaaludes gaf.
En het hof gaat het argument van Cosby onderzoeken dat hij een overeenkomst had met een voormalige aanklager dat hij nooit in de zaak zou worden aangeklaagd. Cosby zegt dat hij daarom ermee instemde te getuigen in de rechtszaak.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
12 minuten geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
18 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
8 uur geleden