Veroordeelde komiek Bill Cosby kan verder strijden tegen straf
HARRISBURG (ANP) - Komiek Bill Cosby kan verder strijden tegen zijn veroordeling in 2018 voor verkrachting. Het Hooggerechtshof van de Amerikaanse staat Pennsylvania gaat zijn zaak bekijken, melden Amerikaanse media.
De 82-jarige Cosby zit al bijna twee jaar achter slot en grendel nadat hij was veroordeeld voor het drogeren en seksueel misbruiken van een vrouw in 2004. Hij kreeg een gevangenisstraf van drie tot tien jaar.
Het hof heeft ermee ingestemd twee aspecten van de zaak te herzien die de advocaten van Cosby in hoger beroep hadden aangevochten. Het eerste gaat over het besluit van een rechter om plotseling andere klagers toe te laten, en bewijsmateriaal dat Cosby in het verleden vrouwen de drugs Quaaludes gaf.
En het hof gaat het argument van Cosby onderzoeken dat hij een overeenkomst had met een voormalige aanklager dat hij nooit in de zaak zou worden aangeklaagd. Cosby zegt dat hij daarom ermee instemde te getuigen in de rechtszaak.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
3 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
5 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
6 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
7 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
8 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
8 uur geleden