Vermogen Elon Musk weer boven 300 miljard in nasleep verkiezingen
NEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk, de rijkste man ter wereld, is voor het eerst in drie jaar tijd weer de grens van 300 miljard dollar gepasseerd. Dat komt naar voren uit de miljardairsindex van financieel persbureau Bloomberg, die berekende dat Musks totale vermogen zaterdag zo'n 314 miljard dollar bedroeg, omgerekend ongeveer 293 miljard euro.
De multimiljardair heeft deze week flink geprofiteerd van de verkiezingsoverwinning van Donald Trump in de Verenigde Staten. Beleggers verwachten dat Musk zijn voordeel doet met een tweede termijn van Trump als president. Zo was hij een van de prominentste supporters van Trump tijdens de verkiezingscampagne. Hij steunde Trump zowel met donaties als met toespraken tijdens bijeenkomsten. Waarnemers verwachten dat de miljardair een rol krijgt in de nog te vormen regering van Trump, bijvoorbeeld als adviseur.
Vooral de aandelen van Tesla, de elektrische autofabrikant waarvan Musk de topman is, zijn meer waard geworden: sinds dinsdagavond 28 procent, waardoor het vermogen van Musk met 50 miljard dollar is gegroeid. Door de koerssprong kwam de beurswaarde van Tesla na het sluiten van Wall Street op vrijdag voor het eerst sinds 2022 weer uit boven de 1000 miljard dollar.
Uit de miljardairsindex komt naar voren dat Musk in november 2021 goed was voor een vermogen van 338 miljard dollar. In januari van dat jaar werd hij voor het eerst de rijkste persoon ter wereld, nadat Tesla het jaar daarvoor de meest waardevolle autofabrikant was geworden. Vanaf dat moment nam Musks rijkdom af, onder meer omdat Tesla te maken kreeg met een stagnerende vraag naar zijn elektrische auto's.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
8 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
13 uur geleden