Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermogen Elon Musk weer boven 300 miljard in nasleep verkiezingen

Vermogen Elon Musk weer boven 300 miljard in nasleep verkiezingen

NEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk, de rijkste man ter wereld, is voor het eerst in drie jaar tijd weer de grens van 300 miljard dollar gepasseerd. Dat komt naar voren uit de miljardairsindex van financieel persbureau Bloomberg, die berekende dat Musks totale vermogen zaterdag zo'n 314 miljard dollar bedroeg, omgerekend ongeveer 293 miljard euro.

De multimiljardair heeft deze week flink geprofiteerd van de verkiezingsoverwinning van Donald Trump in de Verenigde Staten. Beleggers verwachten dat Musk zijn voordeel doet met een tweede termijn van Trump als president. Zo was hij een van de prominentste supporters van Trump tijdens de verkiezingscampagne. Hij steunde Trump zowel met donaties als met toespraken tijdens bijeenkomsten. Waarnemers verwachten dat de miljardair een rol krijgt in de nog te vormen regering van Trump, bijvoorbeeld als adviseur.

Vooral de aandelen van Tesla, de elektrische autofabrikant waarvan Musk de topman is, zijn meer waard geworden: sinds dinsdagavond 28 procent, waardoor het vermogen van Musk met 50 miljard dollar is gegroeid. Door de koerssprong kwam de beurswaarde van Tesla na het sluiten van Wall Street op vrijdag voor het eerst sinds 2022 weer uit boven de 1000 miljard dollar.

Uit de miljardairsindex komt naar voren dat Musk in november 2021 goed was voor een vermogen van 338 miljard dollar. In januari van dat jaar werd hij voor het eerst de rijkste persoon ter wereld, nadat Tesla het jaar daarvoor de meest waardevolle autofabrikant was geworden. Vanaf dat moment nam Musks rijkdom af, onder meer omdat Tesla te maken kreeg met een stagnerende vraag naar zijn elektrische auto's.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

2 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

2 uur geleden
Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.

4 uur geleden
McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

5 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

7 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

8 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

8 uur geleden