Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermeende aanstuurder moord Peter R. de Vries zwaar bedreigd

Vermeende aanstuurder moord Peter R. de Vries zwaar bedreigd

SCHIPHOL (ANP) - De man die verdacht wordt van het aansturen van de moord op Peter R. de Vries zou zelf zwaar bedreigd worden. De advocaat van Krystian M. las vrijdag in de beveiligde rechtbank op Schiphol een aantal huiveringwekkende berichten voor die door een onbekend persoon aan M. zouden zijn verstuurd. "De rillingen lopen over je rug", zei advocaat Ronald van der Horst.

Van der Horst las berichten voor die september en oktober vorig jaar naar een telefoon zijn verstuurd die in de woning van M. lag. Daarin zou onder meer gezegd zijn "je verdient straf, je denkt dat je met clowns te maken hebt" en "jij verdient de doodstraf met die kankerhoeren fouten van je". Ook zouden berichten zijn gestuurd dat de verstuurder niet alleen op M. zou "jagen" maar ook op zijn "hond en kat en vis". Volgens de advocaat gaan de dreigende berichten "pagina's lang door".

"De politie heeft mijn cliënt gevraagd of hij bedreigd wordt, met iemand ruzie heeft, of hij bang is om te verklaren of onder druk wordt gezet. Hij geeft daar geen antwoord op en beroept zich op zijn zwijgrecht." Van der Horst vraagt zich af of de politie dus signalen heeft over mogelijke bedreigingen.

Verschillende strafzaken

M. is verdachte in verschillende strafzaken. De 27-jarige Pool zou de moord op misdaadverslaggever De Vries hebben aangestuurd. Hij zou de vermeende schutter Delano G. en chauffeur Kamil E. instructies hebben gegeven voor en na de moord. De Vries werd op 6 juli vorig jaar in het centrum van Amsterdam neergeschoten en overleed negen dagen later aan zijn verwondingen.

Tegen de verdachten G. en E. is een levenslange gevangenisstraf geëist, maar vlak voor de rechtbank uitspraak zou doen, kwam nieuwe informatie binnen door verklaringen van een anonieme getuige. Deze getuige, met de codenaam 5089, verklaarde onder meer over de rol van M.. De rechtbank heropende daarop het onderzoek.

Gestolen auto's

M. is ook verdachte in de strafzaak die onder meer gaat over gestolen auto's die bij misdrijven gebruikt zijn, zoals bij de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019. Vrijdag was een nieuwe voorbereidende zitting in de zaak over een liquidatiepoging in Zeewolde oktober vorig jaar, ook daarin heeft M. volgens het Openbaar Ministerie een rol gespeeld.

De anonieme getuige 5089 heeft ook in de Zeewolde-zaak belastende verklaringen over M. afgelegd. Vanaf volgende week wordt '5089' uitgebreid achter gesloten deuren gehoord, in deze zaak maar ook in de zaak over de moord op Peter R. de Vries. In die zaak is begin januari opnieuw een openbare zitting. Mogelijk wordt dan meer duidelijk over die verhoren.

Meer uit Binnenland

Nog groot deel van dag hinder op het spoor rond Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Utrecht heeft nog een groot deel van zaterdag te maken met verstoringen door de bovenleiding die vrijdag kapotging. Onder meer tussen Utrecht en Den Bosch en tussen Utrecht en Arnhem rijden veel minder treinen. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de hinder tot zeker 15.30 uur duurt.

18 minuten geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

5 uur geleden
Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

12 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

13 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

16 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

16 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

17 uur geleden