Vermaak op en rondom Thoolse wateren: “Wij wilden gewoon even weg van huis”
Aan de Oesterdam zitten Rudy Rymenans en Margot Goedertier heerlijk te genieten van het zonnetje met een puzzelboekje. Vanwege een vrije dag zijn zij op pad gegaan. Rudy wilde graag zijn nieuw aangeschafte supboard uitproberen. Zij wisten op voorhand niet waar zij naartoe zouden rijden en zijn uiteindelijk -vanuit hun woonplaats nabij Antwerpen- in Tholen terecht gekomen.
“Wij zijn deze middag vanuit huis vertrokken met het idee om ergens een gezellig plekje te vinden en dat hebben wij hier in Tholen gevonden. Het is voor ons gewoon een dagje uit. Ik heb een vrije dag en Rudy is met pensioen.” vertelt Margot. Rudy en Margot zijn op pad gegaan met een bestelbus, hierin hebben zij het supboard, een tuinsetje en voldoende te drinken ingeladen. Vandaag stond er bewust weinig op de planning: “Wij wilden gewoon even weg van huis, een gezellig plekje opzoeken. Mijn man heeft een supboard gekocht en hij wilde gewoon eens dat supboard uitproberen. Wij zijn deze plek toevallig gepasseerd en dachten: ‘hier gaan we stoppen, het is hier best gezellig.’ Dat wij op Tholen terecht kwamen was toeval.” Suppen was niet het enige waar zij voor kwamen vertelt Margot: “Ik heb eens gekeken hoe hij het deed en wij hebben een puzzelboekje bij. Ik doe de filippine puzzel en hij de zweedse puzzel.” Waarschijnlijk is dit niet de laatste keer dat Rudy en Margot naar het eiland komen. Op de vraag of deze dag voor herhaling vatbaar is, antwoord zij resoluut: “Zeker en vast!”
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Steevast is de Zevendorpentocht voor veel deelnemers aan de langste afstanden de laatste 'trainingsronde' voor de Nijmeegse Vierdaagse. Zo ook voor Marc en zijn veertien medewandelaars van Wandelvereniging Oostendam uit Ridderkerk. "Vanwege de verwachte temperaturen hebben we besloten om vandaag voor de 35 kilometer te gaan in plaats van de 40", zo vertelt Marc bij het eerste rustpunt op de route.
16 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Bij een woning aan de Oostdijk in Sint Philipsland is woensdagmiddag brand uitgebroken in de tuin. Het is nog niet duidelijk hoe de brand is ontstaan.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - In Sint Philipsland heeft dinsdagmiddag opnieuw een buitenbrand gewoed. Het is al de tweede buitenbrand bij het dorp in twee dagen tijd.
1 dag geledenTHOLEN - Weten we wie onze voorouders zijn en wat zij deden voor de kost, waar zij precies woonden? Misschien hebben zij ooit wel een heldendaad verricht of zijn ze juist in aanraking met politie en justitie gekomen? Weten we of we wellicht familie zijn van onze vrienden of kennissen? Of hebben we misschien wel blauw bloed door onze aderen stromen?
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen en waterschap Scheldestromen gaan vanaf dit jaar sloten, vijvers en andere watergangen minder vaak maaien: twee of mogelijk zelfs maar één keer per jaar. Dat doen ze om planten en dieren beter te beschermen. Door ecologisch te maaien worden planten en dieren zo min mogelijk verstoord. Ook scheelt dit in onderhoudskosten.
2 dagen geledenTHOLEN - Aan de hitte komt nog even geen einde. Tot en met donderdag is het zonnig en erg warm met 29 tot 32 graden in het binnenland. "Tijdens de ochtenden kan regionaal eerst lage bewolking voorkomen, maar de middagen verlopen veelal zonovergoten. Op vrijdag stijgt de kans op buien en vanaf het weekend wordt het minder warm", stelt meteoroloog Floris Lafeber.
2 dagen geledenHOOGERHEIDE - Door een ongeval met meerdere voertuigen op de A4 bij Hoogerheide moeten automobilisten rekening houden met een vertraging van bijna 45 minuten. Het ongeval gebeurde rond 6.49 uur deze ochtend in de richting van Zeeland/Belgische grens. De file stond op het hoogtepunt vanaf de afrit Tholen tot aan knooppunt Markiezaat.
2 dagen geleden