
Verliezend AZ houdt schade beperkt tegen superieur Real Sociedad
SAN SEBASTIAN (ANP) - AZ heeft de Europa League-wedstrijd bij Real Sociedad met 1-0 verloren. De koploper van La Liga wist het enorme krachtsverschil met de Alkmaarders niet in een grotere score uit te drukken. In het laatste kwartier durfde AZ voorzichtig op zoek te gaan naar een onverdiende gelijkmaker, maar slaagde daar niet in.
Myron Boadu keerde voor het eerst in een aantal weken terug in de spitspositie bij de Alkmaarders, waar verdediger Bruno Martins Indi ontbrak vanwege een blessure. Aanvoerder Teun Koopmeiners zakte daarom een linie terug naar het centrum van de verdediging.
Sociedad was heer en meester op eigen veld, maar AZ hield voor rust wonderwel de nul. David Silva, ex-Manchester City, kreeg meerdere goede mogelijkheden en Cristian Portugués, ook wel Portu genoemd, faalde oog in oog met doelman Marco Bizot. Een zeker lijkend doelpunt na een half uur van voormalig Willem II-spits Alexander Isak werd nota bene door zijn ploeggenoot David Silva voorkomen, hij tikte de bal voordat de Zweed zijn voet tegen de bal kon zetten naast.
Eerste nederlaag
AZ loerde net als in de wedstrijd tegen Napoli, waar de Noord-Hollanders knap met 0-1 wonnen, op een tegenstoot. Maar waar de Italianen amper gevaarlijk werden in Napels, was dat niet het geval voor Sociedad. Na rust ging de Spaanse ploeg van trainer Imanol Alguacil ongestoord verder met kansen creëren en kreeg het in minuut 58 loon naar werken. Portu drukte af voor de verdiende 1-0.
Trainer Arne Slot wisselde zijn gehele voorhoede maar dat bracht de Alkmaarders geen nieuwe impulsen. Doordrukken deed de ploeg uit Baskenland niet en AZ hield daardoor uitzicht op een resultaat. Kansjes voor Ferdy Druijf en Zakaria Aboukhlal waren niet aan de invallers besteed. Uiteindelijk was linksback Owen Wijndal verantwoordelijk voor het enige schot tussen de palen namens AZ. Daartegenover vuurde Sociedad 24 keer op het doel van Bizot, een veelzeggende statistiek voor de onderlinge krachtsverhouding.
AZ leed zo, na zeges op Napoli (0-1) en Rijeka (4-1), de eerste nederlaag in de poulefase. AZ heeft net als Napoli en Sociedad zes punten, Rijeka staat puntloos onderaan.
Meer uit Voetbal
TRNAVA (ANP) - Het duel tussen de voetballers van Jong Spanje en Jong Italië op het EK onder 21 in Slowakije heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 1-1. De Spanjaarden zijn daardoor groepswinnaar geworden en Italië is als tweede geëindigd. Beide ploegen waren na twee zeges al zeker van de kwartfinales.
7 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Urby Emanuelson heeft bevestigd dat hij met Ajax in gesprek is over een functie in de technische staf van het eerste elftal van Ajax. "Het is nog niet zeker hoor, maar we oriënteren ons over hoe of wat voor komend seizoen", zei hij bij Ziggo Sport. "Maar ik sta er wel voor open."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.
20 uur geledenATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
1 dag geleden